שתף

משכנתא לזוגות צעירים: 5 דברים שחשוב לדעת

משכנתא לזוגות צעירים: 5 דברים שחשוב לדעת

09.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא לזוגות צעירים? הגעתם אל המקום הנכון. כל מה שרציתם לדעת על לקיחת משכנתא לזוגות צעירים

להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

 1. לקחת בחשבון - לקיחת משכנתא היא בעבור משפחות רבות הצעד הכלכלי החשוב ביותר שיעשו לאורך כל החיים. בהתאם, ובעיקר מאחר שמדובר בהחלטה מורכבת ומסובכת, מומלץ להקדיש ללקיחת משכנתא לזוגות צעירים זמן, מחשבה ומאמץ – כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
  אל תהססו להתייעץ עם בני משפחה, חברים, עובדי הבנקים ויועצים פרטיים – וכמובן ללמוד את הנושא לעומק בעצמכם.

   
 2. משכנתא לזוגות צעירים, כסף מהבית - לצד לקיחת משכנתא לזוגות צעירים יש לגייס גם הון עצמי, שגובהו המינימלי נקבע בהתאם לתקנות בנק ישראל.
  בישראל – מקובל לגייס את ההון מחסכונות שונים שצברו בני הזוג, לצד תמיכה מההורים ובני משפחה אחרים.
  לעתים, יש גם מי שמגייס את ההון באמצעות הלוואות אחרות, כגון הלוואות שנלקחות על ידי בני המשפחה כנגד חסכונות לפנסיה או נכסים שעומדים לרשותם.

   
 3. לבדוק הטבות - מדינת ישראל מעניקה הטבות לדיור לזוגות צעירים שמשתנות מעת לעת – כאשר ההטבה המרכזית היא ריבית מסובסדת שמוענקת למי שזכאים לה בהתאם לקריטריונים שונים.
  עם זאת, הריבית הזו לא בהכרח טובה יותר מהריבית הרגילה שמציעים הבנקים ללקוחות אחרים, והדבר תלוי בגובה הריבית במשק באותה עת.

   
 4. משכנתא לזוגות צעירים, הסכום המומלץ - כמה משכנתא כדאי לקחת? החישוב המקובל הוא זה שיאפשר לכם להחזיר בכל חודש לא יותר משליש מההכנסה הפנויה שלכם.
  בהתאם להחזר החודשי המבוקש, לריביות במשק (תזכרו שהן עתידות להשתנות לאורך חיי המשכנתא – כך שכדאי להתחשב בריבית הממוצעת במשק ולא רק בנוכחית), ולפריסה שתבחרו בה – תוכלו לדעת מהו גובה המשכנתא שתוכלו לקחת.
  בצירוף ההון העצמי שברשותכם – תקבלו את הסכום שעומד לרשותכם לרכישתה של הדירה.

   
 5. מגבלות שונות - גובה המשכנתא והמסלולים שבהם ניתן לקחת אותה מושפעים מגורמים רבים – ובראשם תקנות שונות שקובע בנק ישראל, שמגבילות את המסלולים ואת אחוז המשכנתא ביחס לפרמטרים כגון ההכנסה הפנויה של בני הזוג, שווי הנכס ועוד. לפני שאתם לוקחים משכנתא לזוגות צעירים, בדקו מהן המגבלות באותה עת. לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש