שתף

משכנתא לדירה שנייה: 5 דברים שחשוב לדעת

מעוניינים לקחת משכנתא לדירה שנייה? הגעתם אל המקום הנכון. בואו לדעת כל מה שצריך על משכנתא לדירה יד שנייה

11.03.2015

להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

 1. משקיעים בנדל"ן - ברוב המקרים משכנתא לדירה שנייה נלקחת על ידי אנשים שמעוניינים להשתמש בדירה לצרכי השקעה.
  לרוב, את הדירה הנרכשת הם משכירים, ובמקרים רבים אף משתמשים בכסף המתקבל בכל חודש מהשכירות על מנת לממן את עלות המשכנתא.
  עם זאת, ישנם אנשים אשר לוקחים משכנתא לדירה שנייה על מנת להשתמש בה בעצמם, למשל כדירת נופש, או על מנת לאפשר לאחד מבני המשפחה הקרובים להשתמש בה.

   
 2. משכנתא לדירה שניה, המגבלות - כאשר אתם מגיעים לבנק ומבקשים לקחת משכנתא לדירה שנייה, תנאי המשכנתא שיציעו לכם יהיו שונים מאשר אלו שתקבלו אם תבקשו לקחת משכנתא לדירה ראשונה.
  התנאים והמגבלות ללקיחת משכנתא לדירה שנייה נקבעים על ידי בנק ישראל, אשר מטיל מדי פעם מגבלות שונות כגון על היקף המשכנתא וגודלה ביחס לעלות הדירה.

   
 3. מתכוננים מראש - מבחינה טכנית, אין הבדל משמעותי בין לקיחת משכנתא לדירה שניה לבין משכנתא רגילה.
  יש להגיש בקשה לבנקים עם כל המסמכים הרלוונטיים ולקבל את האישור, רק שבמקרה של משכנתא לדירה שניה, יש להציג גם אישור בעלות של הנכס הקיים וכן פרטים על ההלוואות הקיימות שקשורות לנכס זה.

   
 4. הנכס כערבון - שווה לכם לבדוק אם תוכלו להשתמש בנכס הקיים שלכם כבטוחה העומדת לרשות הבנק, מה שמצמצם את מידת הסיכון שלו ועשוי לאפשר לו לתת לכם תנאי מימון טובים יותר מבחינת שיעורי הריבית, ההחזרים וכו`.

   
 5. משכנתא לדירה שניה, מתי זה כדאי – האם השקעה בנדל"ן עדיפה על אופציה אחרת? אין כמובן תשובה מוחלטת לשאלה הזו.
  איך מחליטים? הפרמטרים שכדאי לקחת בחשבון הם: גובה הריבית במשק (כלומר עלות המשכנתא), מידת הנזילות לה אתם זקוקים (השקעה בדירה אינה נזילה) והתשואה שתוכלו להשיג (מהשכירות ומהעלייה המשוערת בערך הנכס) ביחס להשקעות אחרות בשוק ההון.

   

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש