שתף

משכנתא לדירה ראשונה לצעירים

מסלול החיים של מרבית הזוגות בישראל הולך, פחות או יותר, באותו כיוון. מרבית הזוגות נפגשים, יוצאים תקופה, עוברים לגור ביחד, מתחתנים, מביאים ילדים וקונים דירה משלהם, לא בהכרח באותו סדר. המטרה היא לקנות נכס, להפסיק לשלם לבעלי דירה ובסופו של תהליך לקבל משהו עם ערך .שיהיה ניתן להרוויח עליו ולהוריש אותו לילדים.

משכנתא לדירה ראשונה או חיפוש אחר עזרה כלכלית – ההתלבטות של הצעירים

 

משכנתא לדירה ראשונה או חיפוש אחר עזרה כלכלית – ההתלבטות של הצעירים

 

קניית דירה בישראל היא אינה פשוטה ומרבית הזוגות פשוט לא יכולים לעשות זאת ללא עזרה מההורים וכמובן, גם מהבנק, בצורה של לקיחת משכנתא לדירה ראשונה לצעירים שתהייה ארוכת טווח .צעירים לא יכולים פשוט להיכנס לבנק ולקחת משכנתא, שכן יש צורך בכמה תנאים מקדימים. כדי להיות זכאים למשכנתא, הזוגות הצעירים צריכים להגיע עם הון עצמי ראשוני של כ-30 אחוזים מערך הדירה, כלומר כמה מאות אלפי שקלים במקרה הטוב. הסכום הזה הוא גבוה מאוד ביחס לשכר הממוצע ויוקר המחייה בישראל ולכן, מרבית הזוגות מסתמכים על ההורים שיעזרו להם להגיע לסכום הראשוני. כמו כן הרבה זוגות מתפשרים על מיקום, איכות וגודל הדירה, כי פשוט אין ברירה, אך אם חוסכים במשך שנים ומתנהלים נכון מבחינה כלכלית, אפשר בהחלט להגיע למצב בו צריך עזרה מינימלית בלבד.

 

משכנתא לדירה ראשונה לצעירים

 

חלוקת עומס המשכנתא בקניית דירה ראשונה

 

בנק אשר נותן משכנתא לדירה ראשונה לצעירים מסתכל היטב על היכולת שלהם להחזיר את הכסף, הן מבחינה חודשית והן מבחינה כללית, בראייה של שניים או שלושה עשורים קדימה. נעשות בדיקות מקיפות על רמת ההכנסות, ועל הרקע של הזוג לפני ההעברה של הכספים. מרבית הזוגות בוחרים כמה מסלולים להחזר המשכנתא, כאשר חלקם צמודי מדד והאחרים לא. המטרה היא לחלק את המעמסה ולגמור חלק מהמסלולים כבר לאחר כמה שנים ובנוסף, גם לקחת סוג של סיכוי ולקוות שהמדדים ירדו עם השנים, מה שיוריד את הריבית.

 

לקבלת הצעה משתלמת למשכנתא פנו אלינו

 

במידה ואתם מחפשים הצעות עבור משכנתא לדירה ראשונה לצעירים, מלאו את השדות בטופס מטה. נציג יחזור אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת.

זכרו כי תמיד מומלץ לבדוק מספר הצעות טרם קבלת ההחלטה באיזה מסלול לבחור.

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

>> לקריאה נוספת בנושא משכנתאות 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש