שתף

משכנתא לדירה להשקעה: 5 דברים שחשוב לדעת

משכנתא לדירה להשקעה: 5 דברים שחשוב לדעת

13.03.2015

מחפשים מידע על משכנתא לדירה להשקעה? הגעתם אל המקום הנכון – כל מה שצריך לדעת על משכנתא לדירה להשקעה

 

להצעת מחיר בנושא ייעוץ משכנתא

 

 1. דירה לצרכי רווחים – משכנתא לדירה להשקעה מוגדרת כמשכנתא אשר נלקחת לצורך קניית דירה, למי שיש כבר ברשותו נכס אחר.
  ברוב המקרים – רכישה דירה נוספת מיועדת לצרכי השאת רווח – כלומר מכירה עתידית שלה, ובמקביל השכרה.
  לעתים, יש אנשים שרוכשים דירה נוספת לצורך שימוש עצמי כדירת נופש, או לצורך שימושם של בני משפחה.

   
 2. משכנתא לדירה להשקעה, מגבלות שונות – בנק ישראל נוהג להטיל מעת לעת מגבלות שונות על לקיחת משכנתא לדירה להשקעה, כדי לפקח על הנעשה בשוק ולמנוע מצב שבו חלק גדול מדי מהדירות נמכרות למשקיעים, מה שלא משאיר מלאי מספיק של דירות למי שרוכש את דירתו הראשונה.
  לפני שאתם לוקחים משכנתא לדירה להשקעה, כדאי לברר מהן המגבלות באותה עת.

   
 3. תנאי המשכנתא – כאשר לוקחים משכנתא לדירה להשקעה, הבנק קובע את התנאים בהתאם לערכו המשוער של הנכס, שנקבע על ידי שמאי, היקף ההון העצמי שהרוכש מעמיד – וכן מצבו הפיננסי הכללי של הרוכש.
  מטבע הדברים, ככל שהסיכון נמוך יותר מבחינת הבנק, כך הוא יוכל להציע לרוכש תנאים טובים יותר.

   
 4. משך ההלוואה – חלק לא מבוטל מהאנשים שרוכשים דירה להשקעה, אינם מתכננים להשאיר אותה ברשותם זמן רב – ובונים על מכירה שלה תוך שנים אחדות, לאחר שיפוץ.
  במקרה שאתם מתכננים השקעה מסוג זה, ייתכן שכדאי לכם לקחת משכנתא במסלול שיאפשר לכם בקלות לפרוע את כולה במהרה, ולשלם בינתיים רק את הריבית.
  אם לעומת זאת אתם מתכננים להחזיק בדירה זמן רב, מומלץ בדרך כלל לקחת משכנתא שגובה ההחזר החודשי שלה לא יעלה על דמי השכירות שאתם יכולים לקבל, כדי לא להקשות יתר על המידה על התזרים השוטף שלכם.

   
 5. משכנתא לדירה להשקעה, התהליך – לקיחת משכנתא לדירה להשקעה נעשית באופן דומה ללקיחת משכנתא רגילה. עליכם לפנות לבנק בצירוף כל המידע האישי והפיננסי עליכם ועל הנכס הנרכש, להגיש בקשה – ולהתמקח על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר.

   

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש