שתף

משכנתא בדרך לדירה

משכנתא בדרך לדירה

21.01.2016

רבים מאתנו המבקשים לרכוש דירה, ודאי אינם מכירים את כל השלבים אשר עומדים בפתח בכל הקשור ללקיחת משכנתא. לא כל הפעולות אותן אנו מחויבים לבצע ידועות ולרוב נמצא עצמנו במרוץ אחר טפסים, מסמכים אישורים ושלל נושאים אחרים. כדי לבצע את תהליך לקיחת המשכנתא בצורה החלקה ביותר, כדאי כי נעשה את שיעוריה בית ונלמד את אשר יש לבצע עוד טרם התחלנו בפרויקט הלכה למעשה.

 

טופס ייעוץ משכנתאות

 

כיצד נדע מה עלינו לעשות בעת רכישת הדירה, ופרט בעת לקיחת משכנתא ?

 

בעת חתימת החוזה לרכישת הנכס המדובר, נוכל להתחיל לברר עם הבנקים השונים עבור המשכנתא אותה אנו מתכננים לקחת. המשכנתא, אותה הלוואה רבת-שנים, הינה בעלת משמעות כלכלית רבה מאוד. גובה ההחזר אשר יימשך עם הזמן ישפיע על אורחות חיינו בתקופות הבאות ולכן במועד הלקיחה מוטב כי נבצע את ההחלטות הנכונות.

 

בראש ובראשונה, בחירת הבנק או חברת ייעוץ פרטית. יועצי משכנתאות הינם הגורם המקצועי שאמור לסייע לכל לווה לבנות את המשכנתא בצורה מקצועית ובמהירות. יועצים קיימים כיום בכל בנק המכבד את עצמו ומסוגל להעניק משכנתאות. מוטב כי נקבע פגישות היכרות וייעוץ כדי להתחיל ולשמוע מעט מונחים ומושגים בדרך להגשמת חלום הדירה.

 

לבסוף לאחר שנחליט על הבנק או יועץ המשכנתא שילווה אותנו בלקיחת המשכנתא, נוכל להתחיל להתעסק בפרוצדורה הבירוקרטית.

 

למשל, יהיה עלינו להציג תלושי שכר מהתקופה האחרונה שיסייעו לאישור המשכנתא. לאחר מכן נצטרך לבצע רישום ביטחונות מתאימים בהתאם לחוזה הנכס. יחד עם זאת, מוטב כי נבצע ביטוחים כגון ביטוח חיים וביטוח דירה במסגרת תקופת ההלוואה. לבסוף לאחר שכל המסמכים יהיו בידי בנקאי המשכנתאות נוכל לברך על המוגמר ולקבל את ההלוואה לצורך תשלום הנכס החדש שלנו.

 

ייעוץ והכוונה בתחום זה הנם קריטיים. כדאי כי ניעזר בכל מי שיכול כדי שלא נעשה טעויות מצערות בכל שלבי רכישת הדירה הבאה שלנו.

 

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש