שתף

מסחר במט``ח באמצעות מינוף

27.07.2000

במסחר הספקולנטי בא לידי ביטוי ה``מינוף`` אשר מאפשר לסחור בסכום גדול מבלי שיהיה בידי המשקיע את כל הסכום, כך יכול המשקיע לעשות רווח גבוה על השקעה קטנה יחסית.

 

נמחיש את עקרון המינוף באמצעות דוגמא מספרית:

 

בידי יוסי 1,000$.

 

נניח כי שער הדולר מול השקל עומד על 4.2.

 

כמו כן, נניח כי יחס המינוף בהשקעה של יוסי עומד על 1:100. קרי, על כל דולר שהוא משקיע הוא מקבל הלוואה של 99$, איתם הוא יכול לסחור. במילים אחרות יוסי השקיע בפועל רק 1% אחד מהסכום.

 

אם הדולר יגיע לשער של 4.35 במועד פירעון ההלוואה הוא ימכור 100,000$ והרווח שלו יוכל להגיע עד ל- 15,000 ₪ (100,000 x 0.15 ₪) שמהווה שיעור רווח של כ- 240%.

 

ללא המינוף יוסי היה יכול לרכוש 1000$ בלבד בשער של 4.2 ולמכור אותם כאשר שער הדולר יעלה ל- 4.35 ולהרוויח רק 150 ₪ (1000 x 0.15 ₪).

 

חברות המסחר במט``ח מגבילות את הסיכון שלהם ע``י זה שהם דורשות בטוחות בגובה החשיפה או לחילופין מפסיקות את הפוזיציה ברגע שהיא עברה את הבטוחות שהופקדו (במקרה לעיל ברגע שההפסד גדול מ- 1000$ הם יוציאו באופן אוטומטי את המשקיע מהפוזיציה או יידרשו בטוחות נוספות).

 

כאשר התחזית שלנו לגבי ירידת / עליית שער החליפין מתממשת, הרווח הטמון בעסקאות ספוט או פורוורד גבוה יותר, כיוון שאנו מרוויחים על סכום ההשקעה הממונף (במקרה של האופציה יש לנכות מהרווח את מחיר האופציה).

 

כאשר התחזית שלנו אינה מתממשת, ההפסד שלנו במסחר באופציות קטן יותר, כיוון שאנו מפסידים רק את מחיר האופציה (ובמקרה של עסקת פורוורד אנחנו צריכים לשלם את ההפסד על כל הסכום הממונף).

 

המשך לפרק ד` - שיטות לניתוח שוק המט``ח

 

כיצד בנקרייט יכול לסייע לסוחר במט"ח

 

מדריך מסחר במט"ח - תוכן העניינים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש