שתף

פקדונות

27.07.2000
 1. פצ``מ (פיקדון צמוד מטבע) – פיקדון שקלי הנמכר ע``י הבנקים המסחריים, הצמוד למט``ח ונושא ריבית חסרת סיכון דולרית. יש עלויות כניסה ויציאה מהפיקדון.
  באתר בנקרייט קיימת מערכת להשוואת ריבית על פיקדונות הצמודים לדולר להשוואת ריביות לחץ כאן

   
 2. פיקדון דולרי – הפקדה של דולרים בפיקדון הנושא ריבית חסרת סיכון דולרית. גם פיקדון זה נותן הצמדה מלאה לדולר. הפקדה בפיקדון דולרי כרוכה בעמלת קניה ומכירה של דולרים ועמלת חליפין נוספת.
  ההבדל מול הפצ``מ הוא שמדובר במטבע האמיתי ולכן הריבית יותר גבוהה ומכירת הפיקדון נעשית בשער מיידי ולא ביציג כפי שהפצ``מ נותן.

   
 3. פיקדון מובנה (סטרקצ`ר) על הדולר - מציע ללקוח את הקרן הנומינלית בתום התקופה ובנוסף אפשרות להשיג תשואה מוגדלת, בהתקיים תנאים מסוימים.
  על רקע ירידת הדולר הבנקים הגדולים השיקו לאחרונה מספר פיקדונות מובנים שקליים וצמודי דולר, המבטיחים תשואה גבוהה בתנאי ששער הדולר יעלה. בכל פיקדון כזה קובע הבנק מה שיעור עליית הדולר הדרוש במועד פירעון הפיקדון על מנת להבטיח תשואה מוגדלת.

 

המשך למכשירי השקעה במט``ח - ניירות ערך

 

כיצד בנקרייט יכול לסייע לסוחר במט"ח

 

מדריך מסחר במט"ח - תוכן העניינים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש