שתף

מי צריך לעשות הסכם ממון?

מי צריך לעשות הסכם ממון?

10.07.2014

אנשים רבים שומעים את המושג `הסכם ממון`, אך הם מניחים שהסכמים כאלה שייכים רק לסרטים או לסדרות או בכלל רק לעשירון העליון.

 

אך בפועל הסכם ממון שייך גם לנו, האנשים הממוצעים ולכן חשוב שנדע אם אנחנו שייכים לאותם אנשים שזקוקים להסכם ממון. אז מי צריך לעשות הסכם ממון?

 

לא רק עשירים

 

הסכם ממון הוא הסכם שנועד גם לאנשים ממוצעים, משמע: בעלי משכורת ממוצעת.  ולא רק לאנשים עשירים ואו אנשים מהעשירון העליון.

 

ההסכם מתאים לכל מי שמביא עימו לקשר רכוש או כספים ומטרת ההסכם לקבוע מה יהיה עם הרכוש במידה וחס וחלילה תתגרשו.

 

הרכוש הוא רכוש שכולל כספים והון עצמי, נדל"ן, מזונות, הכתובה, הכנסות ועוד. את הסכם הממון ניתן לערוך כבר לפני הנישואין והוא לא חייב להיות בסבר פנים נוקשה אלא יש לקבלו כחלק מהתהליך של החיים המשותפים יחד והוא חלק מהבטחת השקט הנפשי של שני בני הזוג.

 

זוגות צעירים

 

זוגות צעירים כיום מאד מאוהבים ומרגישים כי הם לעולם לא ייפרדו. אך לעיתים מגיעים זוגות שמעמדם הכספי או לפחות של הוריהם יותר גבוהה משל השני, וכןא הבעיה היא לאו דווקא הזוג עצמו אלא ההורים שמגיעים לכל התהליך מודאגים.

 

במקרה זה אנו ממליצים - לתת להורים לשבת בשקט, ופשוט לחתום על הסכם ממון - בצורה זאת כל ספק שאי פעם היה יסתדר ולא יהיה לאף אדם דבר מוזר לומר על הקשר שלכם.

 

בעלי נכסים

 

הסכמי ממון מתאימים גם למצבים שאין איזון כלכלי בין שני הצדדים. למשל אם מגיע בן זוג לקשר עם דירה שרשומה על שמו אך שני בני הזוג משלמים את המשכנתא על הדירה ומשפצים ומשקיעים בה, חשוב שיהיה הסכם מסודר בנושא, כמו גם הסכם בנושא ירושות, כספים ממגוון מקורות ומתנות שונות או השקעות משותפות שהשקעתם.

 

זוגות נשואים

 

גם זוגות נשואים יכולים אחרי שנים של נישואים להכין הסכים ממון. אם חלו שינויים במצב הכללי של הזוג יוכל הזוג לערוך הסכם ממון ובכך לגשר על נושאים רבים.

 

האם הסכם ממון יכול לקבוע תשלומי מזונות?

 

הסכם ממון לא מתאים  להסכמי שקשורים לילדים, למשמורת או לתשלומים על ילדים, וזאת כי לא ניתן עדיין להבין מה הצרכים של הילדים, ומה כל ילד דורש. את תשלומי הילדים קובעים אם הזוג התגרש במפגשי גישור או בבית המשפט.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש