שתף

מימון "עמוק" לרכב - מה זה והאם זה משתלם?

רגע לפני שאתם רוכשים בעצמכם רכב בשיטה הזו, כדאי להיות מודעים ליתרונות ולחסרונות שהיא מציעה. שדרוג קל ומהיר לעומת התחייבות "כבדה" לטווח ארוך

25.07.2017

עוד ועוד חברות בתחום הרכב מציעות כיום אפשרות למימון "עמוק" לטובת רכישת רכב חדש: מימון שמאפשר למעשה נטילת הלוואה השווה כמעט לערכו של הרכב.

רגע לפני שאתם רוכשים בעצמכם רכב בשיטה הזו, כדאי להיות מודעים ליתרונות ולחסרונות שהיא מציעה. שדרוג קל ומהיר לעומת התחייבות "כבדה" לטווח ארוך.

מלאו טופס וקבלו הצעות להלוואות מימון לרכב

המימון העמוק הפך את הדרך לרכישת רכב חדש לקלה יותר: במקום להשקיע סכום כסף גדול בבת אחת, ניתן `לפרק` את הסכום לחודשים רבים, ממש כמו בהלוואה, וכך להשתדרג בקלות רבה יותר לרכב חדש.

המימון העמוק מאפשר למעשה לרכוש רכב כמעט בלי מקדמה (או אפילו במימון של 100% ממחיר הרכב), וכך יכול לכאורה הקונה לרכוש מכונית בסטנדרט גבוה בהרבה מזה שיכול היה להרשות לעצמו אם היה עליו לממן את הרכישה במלואה, או חלק גדול ממנה.

מצד שני, ממש כמו משכנתא של 100%, החשש הוא מהיווצרות עול כבד על הלווה ומחוסר יכולת להחזיר את ההלוואה במלואה. 

נוסף על כך, ההתחייבות ארוכת הטווח (למשך עשרות חודשים) תקשה על הרוכש `להיפטר` מהרכב אם יחליט שהוא אינו רוצה בו עוד. במקרים רבים מחיר הרכב הסופי, לאחר תשלום כל התוספות הנלוות להלוואה, יהיה לא משתלם בהשוואה למחירו בשוק. אלו שיקולים שחשוב לקחת בחשבון לקראת הרכישה.

בשורה התחתונה, אם אתם שוקלים לרכוש רכב במימון עמוק, בדקו בראש ובראשונה שאתם אכן יכולים לעמוד בהחזרים הכספיים הנדרשים מכם - כפי שרצוי לעשות לפני נטילת כל הלוואה גדולה. אם ההחזרים אינם צפויים להפוך לעול כבד מבחינתכם, אזי המימון העמוק יהיה נכון וחכם.

לצד זה, נסו לצפות קדימה ולהעריך לכמה שנים תשתמשו ברכב, ובהתאם חפשו עסקת מימון שתתפרס על פני התקופה הזו ולא מעבר לכך. בדרך זו, תבטיחו שהעסקה תהיה משתלמת.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש