שתף

מחשבוני משכנתא

משכנתא בונה בית!

מבחינת הגדרה, משכנתא היא סוג של הלוואה לרכישת דירה. עם זאת, בניגוד להלוואות אחרות משכנתא ניתנת לטווח ארוך ובסכומים גבוהים כאשר נכס המקרקעין משועבד לטובת ההחזר. חישוב משכנתא יתן לכם הערכה על כמה תצטרכו לשלם לבנק על החזר משכנתא במהלך השנים ומה יהיה ההחזר החודשי. משכנתא מוזכרת בחוק המקרקעין של ישראל כאחת מהזכויות, ובנוסף על כך מחייבת רישום רשמי בלשכה למקרקעין. משכנתא ניתנת על ידי בנק משכנתאות או כל בנק אחר המתמחה בכך, ובטאבו נרשמת הדירה על שם הבנק שסיפק את ההלוואה.

הטיפים החשובים לבחירת יועץ המשכנתא

במידה והמשכנתא אינה מוחזרת על פי הסכם הנקבע מראש, או לחילופין אם נותן המשכנתא אינו עומד בתנאים של החזר משכנתא, הבנק רשאי למכור את הדירה הממושכנת. מכירה זו נעשית בדרך כלל דרך כונס נכסים, תמורת חלק מהשווי בלבד. במידה ולאחר המכירה נותרים עודפים, הם חוזרים ללווה והוא מחויב להעבירם לבנק.

יתרונות מגוונים – אך יש לבחור מסלול נכון

היתרונות בלקיחת משכנתא מגוונים, ונוגעים לפריסה ארוכת טווח ולאפשרויות המימון הרבות שהיא מספקת. עם זאת, מומלץ לקבל הצעות מחיר לגבי משכנתאות, להתייעץ לגבי ריביות ורק לאחר מכן להחליט לאיזה גוף מימון לפנות.

משכנתאות או לא להיות? כל היתרונות של הלוואה גדולה

חישוב משכנתא והשוואה בין הבנקים הוא קריטי ויכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ואף יותר במהלך השנים. במידה ומעוניינים להפסיק את החזר תשלומי המשכנתא, ניתן לשלם את יתרת החוב בפעם אחת - אך לעיתים מהלך כזה יהיה מלווה בקנס בשם "עמלת פירעון מוקדם".

כל הטיפים שיעזרו לכם בעת נטילת משכנתאות

המסלולים השונים של המשכנתא מאפשרים לקהל יעד רחב ליהנות מסוג כזה של מסלולי הלוואה, ורלוונטיים הן עבור זוגות צעירים והן עבור משפחות ותיקות יותר.

מתי אנשים לוקחים משכנתא לכל מטרה?

מחשבון 1 – "מחשבון גובה משכנתא" - לרשותך מחשבון משכנתא המאפשר לחשב גובה משכנתא כולל בהתאם לנתוני גובה החזר חודשי, מספר שנים של ההלוואה וגובה ריבית המשכנתא.

 
 
מחשבון 2 - "מחשבון החזרי משכנתא חודשיים" – אתר האינטרנט של "בנקרייט",  פורטל המידע הפיננסי המוביל בישראל, מעמיד לרשותכם מחשבון החזרי משכנתא חודשיים  המאפשר את חישוב החזרי המשכנתא החודשיים שלכם בהתאם לנתוני המשכנתא האישית שלכם, כלומר: סכום המשכנתא, מספר השנים של ההלוואה וגובה ריבית המשכנתא שלכם.

 
 
 
 
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש