שתף

מחיר למשתכן: על הפרויקט ש(אולי) ירגיע את ענף הנדל``ן בישראל

מחיר למשתכן: על הפרויקט ש(אולי) ירגיע את ענף הנדל``ן בישראל

26.05.2016

כבר ימים רבים שנשמע בתקשורת הביטוי `מחיר למשתכן`, מלווה בתקוות בנוגע למחירי הנדל"ן בישראל. האם סוף סוף נמצא הפיתרון ל`בועה` המתעצמת או שמדובר בפרויקט שלא ישנה דבר? ננסה כאן להסביר במה בדיוק מדובר.

 

הנחה של 200,000 ש"ח לפחות לזכאים

 

מלאו טופס וקבלו הצעות למכרז ריביות משכנתא

 

הכותרת לעיל מבטאת את השורה התחתונה והחשובה ביותר של פרויקט מחיר למשתכן: מטרתו להציע לזכאים (מיד נפרט מי הם) הנחות מפליגות על מחירי דירות, בסבסוד המדינה. לטענת המדינה, מדובר בהנחה של 200 אלף ש"ח לפחות על מחיר הדירה, הכולל בתוכו הנחה של 80% מעלות הקרקע לבנייה. נוסף על כך, גם המשכנתא שיעניקו הבנקים על הנכס תהיה בתנאים שונים מהנהוג כיום בשוק, ויכולה לעמוד על יותר מ-75%.

 

מי הם הזכאים לדירה במסגרת הפרויקט?

 

 • זוגות נשואים וידועים בציבור המנהלים משק בית משותף; זוגות שעומדים להתחתן תוך 3 חודשים מרגע הגשת המועמדות לזכאות; חד-הוריים; רווקים, גרושים או אלמנים שגילם מעל 35; נכי גפיים תחתונות, בני 21 ומעלה

   
 • מועמדים שלא היו בעלי דירה או חלק מדירה בשש השנים האחרונות

   
 • מועמדים שלא שכרו דירה בדמי מפתח בשש השנים האחרונות

   
 • מועמדים ללא זכויות בנחלה, במשק או בדירה שנמצאת בבנייה

   
 • מועמדים שלא נהנו מסיוע ממשלתי כלשהו למטרות דיור.


יש לציין כי אותם הזכאים לדירה במסגרת פרויקט מחיר למשתכן לא יזכו בדירה באופן אוטומטי במחיר המוזל - עליהם להירשם להגרלה מיוחדת ורק אם יעלו בגורל, יוכלו לרכוש את הנכס המדובר.

 

פרויקט מחיר למשתכן כבר יצא לדרך בכמה ערים ברחבי הארץ, וכבר פורסמו זוכים ראשונים בהגרלות השונות. ההשפעה על המשק בכלל, ועל ענף הנדל"ן בפרט, יכולה להיות משמעותית מאוד - אך רק בעתיד נוכל לדעת אם מדובר בהצלחה או בכישלון.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש