שתף

מחיר למשתכן - הגרלה רביעית יוצאת לדרך

עוד הגרלה של תכנית מחיר למשתכן יוצאת לדרך ומביאה איתה אופטימיות בקרב הזכאים

07.03.2018

תוכנית מחיר למשתכן מסתמנת כהתוכנית היחידה הרלוונטית להורדת מחירי הדיור.


בשנים האחרונות אנו עדים למאמצים של הממשלה על ידי הטבות והקלות שזוכות חברות קבלניות על מנת להקצות אלפי דירות ללקוחות העומדים בתנאי הזכות למחיר למשתכן.


המאמצים הרבים הביאו לכך שבתחילת חודש מרץ 2018 יצאה הודעה על פתיחת הגרלה נוספת במסגרת התכנית מחיר למשתכן וכבר נרשמו מעל ל- 18,000 זכאים.


תוספת זו תהיה בהיקף של כ- 6,700 יחידות דיור בפריסה ארצית, על פי הדיווחים כמה מאות יהיו לאכלוס מיידי.

 עד כה התרחשו שלוש הגרלות מתוך 4 מתוכננות, הראשונה היתה עבר בתחילת שנת 2016 (פברואר), במהלך השנים התקיימו עו שתי הגרלות שהאחרונה שפורסמה זה עתה, מתוכננת לסוף חודש מרץ 2018.


פתיחת ההגרלות נובעת מההבנה כי יש פער גדול מאוד בביקוש בין מאות אלפי הזכאים לבין מספר הדירות המוצעות.


חלק מן הדירות שנוספו לתכנית כבר מוכנות לאכלוס, אך הן אינן רבות. יתר הדירות שירכשו במסגרת ההגרלות בין השנים 2018 – 2020.

 

לאתר ההגרלות של משרד השיכון - לחץ כאן >>

כ- 13 ישובים יקחו חלק בהקמת יחידות דיור בתוכנית מחיר למשתכן ובינהם : קריית גת ובנתיבות, שיקבלו את הזכות למספר הדירות הגדול ביותר.

לאחריהם הישובים שוהם, חריש, בית שמש וקריית ים. בכרכור, ראשון לציון וקריית ביאליק יקבלו את הזכות למספר הקטן ביותר (כ 100-300 דירות) .

בניתוח פשוט, מחירי הנדל”ן ממשיכים לטפס ברוב הישובים בישראל. על פניו נראה כי היזמים והמשקיעים הם אלו שנהנים בעיקר מן התוכנית.

השתתפות בהגרלות רק ממחישה את הפער והצורך של הציבור לפתרון לבעיית הגיור בקרב זוגות צעירים וזכאים ואולי תסייע לממשלה להגדיל את כמות הדירות המוצעות

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש