שתף

מומחים בתחום הביטוח: צפוי גידול קרוב ברכישת ביטוחים סיעודיים פרטיים

לטענת המומחים, שוק הביטוחים הסיעודיים יעבור טלטלה

26.10.2017

מהערכות של מספר מומחים בתחום הביטוח עימם שוחחנו היום (ה'), יממה לאחר פרסום הביקורת הקשה על שוק הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים מצד מבקר המדינה, עולה כי צפוי גידול ניכר בתקופה הקרובה ברכישת ביטוחים סיעודיים פרטיים.

 

לטענת המומחים, הצפי לגידול נובע בעיקר מהקרבה לסוף השנה האזרחית הנוכחית (2017), המועד שבו אמורים הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים להתבטל מתוקף החלטת רשות שוק ההון, ונוכח השיח הציבורי שנוצר בעקבות הביקורת הנוקבת בנושא מצד מבקר המדינה, יוסף שפירא, במסגרת הדו"ח השנתי מטעמו שפורסם אתמול (ד').

 

כל המומחים עימם דיברנו במהלך היום האחרון הדגישו את החשיבות שבהצטיידות בביטוח סיעודי במיוחד עכשיו לאור ההתפתחויות האחרונות בשוק הביטוחים הקבוצתיים.

לדברי המומחים, ההצטיידות בביטוח סיעודי הכרחית גם נוכח העלייה בתוחלת החיים שמביאה בצידה התייקרויות של הפרמיות הביטוחיות החודשיות, נוכח העלות הגבוהה של טיפול באדם סיעודי העומדת על אלפי שקלים בחודש, ונוכח לשון החוק הקובע כי האחריות העיקרית על הטיפול באדם שמצבו סיעודי מוטלת על בני משפחתו. כדי להבטיח את הצלחת הבחירה שלכם בחברה הנכונה, לימודי ביטוח לתואר ראשון בהחלט יכולים לעזור. כך תוכלו לקבל את הכלים לדעת בצורה הטובה ביותר במי לבחור.

 

על פי קביעת מבקר המדינה שפירא בדו"ח, בכל הקשור בנושא הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים, "הכשל בכל הנוגע להסדרת שוק הביטוח הקבוצתי המסחרי, שהשפיע על הזכויות של חלק ניכר מאוד מהציבור, הוא כשל מהותי שנמשך כ-20 שנה".

 

"ההסדר שאימץ אגף שוק ההון ביולי 2016 אשר אפשר לבני 60 ומעלה שהיו מבוטחים בביטוחים סיעודיים קבוצתיים שלא חודשו להצטרף לביטוח סיעודי קבוצתי של חברי קופת חולים, מעורר כמה וכמה קשיים, ואגף שוק ההון נדרש לבחון אותם בהקדם האפשרי", הוסיף וכתב, המבקר, בין היתר.

 

* לבדיקת פוליסות חינם, מלאו את הפרטים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader