שתף

מה קרה לתיק ההשקעות שלנו?

סיכום הנתונים ממדד אג'יו האחרון לתיקים מנוהלים. המדד, המבוסס על נתונים שמתקבלים מבתי ההשקעות המובילים בישראל, בכתבה שלפניכם

09.08.2015

מדד אג'יו שבודק את הנעשה בתיקי ההשקעות של הציבור מצביע על המשך המגמה של החודשים האחרונים: עליות יפות במניות ותשואה נמוכה באג"ח.

גם בחודש מאי נמשכה המגמה שמאפיינת את החודשים האחרונים בתיקי ההשקעות של הציבור, שמורכבים מאג"ח ומניות בשוקי ההון. כך עולה ממדד אג'יו לתיקים מנוהלים, שמבוסס על נתונים שמתקבלים מבתי ההשקעות המובילים בישראל.

אפיקי האג"ח ממשיכים לאכזב ולתרום תשואה צנועה מאוד לתיקים, בעוד ההשקעה במניות מושכת אותם למעלה.

מדד תיק האג"ח, ללא מניות, ירד בחודש מאי בשיעור של כ-0.29%. לעומת זאת, מדד התיק הבנוי על מניות בלבד עלה בשיעור של 1.05%.

המדד המייצג את התיק הפופולרי שמבוסס על 20% מניות ו-80% אג"ח, ירד בשיעור של 0.02%. מדד התיק שמכיל 30% מניות - עלה בשיעור של 0.11%.

מתחילת השנה מדד התיק המנייתי רשם תשואה של 6.74%. מדד התיק האג"חי, לעומת זאת, רשם תשואה של 2.25% בלבד, כאשר התיקים המעורבים רשמו תשואה הנעה בין 3% ל-4%.

ב-12 החודשים האחרונים מדד האג"ח עלה בשיעור של 2.9% בלבד, ואילו מדד המניות עלה בשיעור של 11.7%.

מדדי האג"ח סובלים באחרונה מתנודתיות גבוהה וסנטימנט שלילי.

כך, למשל, אגרות החוב השקליות ירדו בחודש האחרון בטווחי הביניים בשיעור של כ-0.3%, ואילו השקליות הארוכות ירדו ב-2.1%. זאת, כתגובה לעלייה בתשואות בארה"ב.

הנתונים הללו מצביעים על כך שהמשקיעים המנהלים את התיקים, פועלים לפי ההנחה כי רק בהשקעה בשוקי המניות בארץ ובעולם ניתן כיום להגיע לתשואה סבירה, לנוכח הריבית האפסית במדינות רבות ומיצוי רווחי ההון האפשריים באפיקי האג"ח.

התוצאה: בתיקים רבים נרשמת החזקת יתר של מניות ביחס לרמה המקובלת.

המצב הזה טומן בחובו כמובן סיכונים, בעיקר אם וכאשר הריבית בארה"ב תתחיל לעלות.

עליית הריבית צפויה לגרום לזעזועים בשווקים בעולם ובישראל, ועשויה לגרום לשינוי כיוון משמעותי בשוקי המניות והאג"ח.

למידע נוסף בנושא : ניהול תיקים

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש