שתף

מה מציעות לנו פוליסות ביטוח דירה, ביטוח מבנה ותכולה

31.08.2007

סוף סוף קניתם דירה משלכם, הכלב שלכם קילר התמקם ליד הדלת והבטיח שאף אחד לא ייכנס בלי רשותכם, האם עכשיו אתם יכולים להיות בטוחים? כבודו של קילר במקומו מונח, אבל אולי בכל זאת כדאי לקרוא כמה פרטים על ביטוח דירה וביטוח תכולה.

ביטוח דירה

מחירי ביטוח דירה משתנים בהתאם לפרמטרים שונים כגון: גודל הדירה, מיקומה, קומת קרקע או קומה גבוהה יותר, האם יש סורגים ומערכת אבטחה, גיל הבניין בו נמצאת הדירה ומצבו. פרמיית הביטוח עבור דירת 4 חדרים בצפון ת``א תהיה גבוהה יותר מהפרמיה על דירה דומה בחולון. הערכת שווי הדירה נעשית ע``י סוכן הביטוח. גובה הפרמיה משתנה כמובן גם לפי היקף התוספות הנכללות בה.

אתם יכולים לבחור בין ביטוח לפי ערך כינון כלומר, שהפיצוי יעשה לפי מחיר של חדש תמורת ישן, או לפי ערך שיפוי כלומר, פיצוי לפי מחיר של ישן תמורת ישן.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה מכסה מפני נזקים לדירה העשויים לקרות ממתקני הסקה, ממערכות סולריות ותקני טלפון וחשמל השייכים למבנה הדירה, וכן נזקים כתוצאה מבלאי בכל החלקים הקבועים במבנה הדירה או בחלקים שמחוברים אליה חיבור קבוע (כמו למשל גינה). ניתן להוסיף לביטוח מבנה פיצוי בגין ירידת ערך הקרקע השייכת למבנה. במסגרת ביטוח מבנה הדירה זכאי המבוטח, ללא תוספת תשלום לאובדן שכר דירה בגובה של עד 10% מסכום הביטוח למבנה, למשך תקופה שלא עולה על שישה חדשים (בחברות ביטוח מסוימות תקופה של עד 12 חודשים). הכיסוי הוא למשך התקופה בה נעשה השיפוץ של הדירה. הביטוח לפי סעיף זה אינו תקף אם לא משפצים את הדירה.

חברות הביטוח מציעות ביטוח גם לשטחים ציבוריים בבניין משותף אשר מחייב את הסכמת כל הדיירים בבניין ומכסה מפני נזקי רכוש כמו צנרת ובלאי או נזקים שנגרמו מפגעי טבע, וגם מפני פגיעות גוף כמו למשל במקרה בו אחד השכנים החליק בשטח הבניין נפצע.

ביטוח תכולה

ביטוח נוסף שניתן לעשות הוא ביטוח תכולה לדירה. ביטוח זה מכסה, בהתאם למידת הכיסוי שתבחרו ואשר תצוין בפוליסה, מפני גניבה או נזקים שנגרמו לרכוש או חפץ שהיה בדירה בין אם היה שייך לבעל הדירה או לא, זאת למעט רכוש שהיה במרפסת פתוחה, או בשטח פתוח אחר בו יש סיכון לגניבה.

נחזור לרגע לקילר.. ביטוח תכולה אינו חל על בעלי חיים, אלא אם מבקשים להכליל סעיף זה. הדבר כרוך כמובן בתוספת תשלום. במקרה שאכן אירע נזק לדירה או לרכוש שהיה בדירה, הזכאות לפיצוי כספי מותנית בהוכחה של המבוטח כי הוא עשה כל שביכולתו על מנת למנוע את הנזק. כך למשל למרות שהביטוח מכסה מקרה של שריפה שאירעה שלא במכוון, עדיין המבוטח מחוייב להזמין מכבי אש כדי להקטין את הנזק.

מאחר והתעריף לביטוח המבנה זול יותר בערך בכ- 90% מהתעריף לביטוח התכולה, מבוטחים מעדיפים לכלול במסגרת ביטוח המבנה כמה שיותר פריטים כמו נברשות, ארונות קיר, שטיחים מקיר לקיר וכדומה. במסגרת ביטוח תכולה קיימת פוליסת ``כל הסיכונים לתכולת דירה`` אשר לפעמים כוללת גם את מבנה הדירה וכשמה היא מבטיחה פיצוי בכל מקרה של נזק או אובדן.

לכתבה איך להוזיל את עלות ביטוח הדירה, מבנה ותכולה לחץ כאן
לקבלת הצעות לביטוח דירה, מבנה ותכולה מחברות הביטוח המובילות לחץ כאן
להשוואת ביטוחים בנושאים שונים לחץ כאן

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader