שתף

מה גובה העמלות המינימלי שאפשר לשלם בניהול תיק מניות עצמאי

מה גובה העמלות המינימלי שאפשר לשלם בניהול תיק מניות עצמאי

22.06.2015

העמלות שאתם משלמים על מסחר בבורסה בניהול התיק שלכם משפיעות בצורה משמעותית על התשואה הסופית. קבלו השוואה של עמלות נפוצות.

 

טופס ההצעה : עמלות מסחר בבורסה

 

ניהול תיק השקעות כרוך בתשלום של עמלות לא מעטות. כדי לחסוך בעלויות ולהגדיל את התשואה – מומלץ להתמקח על גובה העמלות שאתם משלמים ובמידת הצורך אף להעביר את הניהול לגוף מתחרה, אם זה מציע לכם עלויות משתלמות יותר. הנה כמה דברים שחשוב לדעת כדי להתמקח:

 

 1. עמלת קנייה ומכירה של מניות בארץ –נעה נכון לזמן כתיבת הכתבה, בתיק סטנדרטי של לקוח קטן, בין 0.38% בתעריפון הרשמי של בנק לאומי, ל-0.09% בבתי השקעות שונים כמו אקסלנס, או מיטב ד"ש.

   
 2. העמלה על קנייה ומכירה של מק"מ נעה בין 0.13% בבנק מזרחי שהוא היקר ביותר בסעיף זה לבין 0.05% בבנק יהב ובאקסלנס.

   
 3. גובהה של עמלה על קניית ניירות ערך בארצות הברית נע בין 0.49% בבנק הפועלים לבין 0.12% בבנק ירושלים. בבתי ההשקעות מחשבים את העמלה הזו בדרך שונה מעט, וגובים עמלת מינימום של 6-12 דולרים, המחושבת לפי 0.1% או 1 סנט למניה.

   
 4. העלות של דמי ניהול תיק בארץ (נקראים גם דמי שמירה / משמרת) נעה בין 0.64% לשנה בבנק הבינלאומי שהוא היקר ביותר לבין 0.15% בבנק יהב שהוא הזול ביותר. בבתי ההשקעות מחשבים את העלות בשיטה מעט שונה – וזו נעה בין 15 ל-24 שקלים לחודש, כאשר רוב בתי ההשקעות לא גובים כלל עמלה זו כאשר מבוצעות מספר פעולות בחודש.

   
 5. בשורה התחתונה - העמלות בבנקים, גם הרשמיות וגם אלה שנגבות בפועל, יקרות בהרבה מהעמלות שמציעים הברוקרים בבתי ההשקעות - לפעמים במאות אחוזים. כך למשל על ניהול של תיק קטן של 50,000 שקל, וביצוע 2 פעולות בחודש, תשלמו ע"פ התעריפון הרשמי בין 20 שקלים לחודש (בבתי ההשקעות הזולים) עד כ-150 שקלים (בבנקים היקרים ביותר, שהם בד"כ הבנקים הגדולים). הבדלי העלויות הולכים וגדלים ככל שאתם מבצעים יותר פעולות. אם אתם כלל לא נוגעים בתיק, במיוחד בתיקים קטנים, ההבדלים מצטמצמים. מבין הבנקים הגדולים יותר, מי שבולט לטובה, לפי התעריפונים הרשמיים – הוא דיסקונט שגובה עמלות זולות יחסית. גם בבנקים הקטנים, כמו ירושלים, יהב ואגוד, תמצאו הצעות שקרובות יותר לאלו של בתי ההשקעות. עם זאת - בחלק מבתי ההשקעות דורשים סכום מינימלי גבוה יחסית כדי לנהל תיק השקעות. בנוסף, בחלק מבתי ההשקעות נוהגים לגבות עמלה על העברת כספים מחשבון העו"ש בבנק לחשבון אצלם ולהפך.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש