שתף

מדריך לפתיחת חשבון בנק בחו"ל

לניהול חשבון בנק מעבר לים יש כמה יתרונות בולטים, שיכולים להתאים ללא מעט אנשים. למשל, ניהול השקעות ופעילות עסקית באופן נוח יותר במדינה, שבה אתם פועלים בקביעות, או רוצים להשקיע בה

רוצים לפתוח חשבון בנק מעבר לים?

בואו לגלות כל מה שאתם צריכים לדעת.

ישראלים רבים מעוניינים בשירותי בנקאות מתקדמים בחו"ל.

לניהול חשבון בנק מעבר לים יש מספר יתרונות שיכולים להתאים ללא מעט אנשים.

למשל, ניהול השקעות ופעילות עסקית באופן נוח יותר במדינה שבה אתם פועלים בקביעות או רוצים להשקיע.

ניהול עסקים מקומיים במדינות זרות, ניהול השקעות בחו"ל ועוד. במקרים אלו: פתיחת חשבון בנק בחו"ל תוכל לחסוך לכם לא מעט שכן היא כרוכה בעלויות תפעול נמוכות יותר בהשוואה לפעילות דרך בנקים בישראל.

הנה כמה דברים שחשוב לדעת בנושא:

העברת חשבון בנק

 1. כמה זה משתלם? פתיחת חשבון בנק בחו"ל יכולה לסייע למשקיעים שיש להם נכסים בחו"ל או השקעות במדינות שונות. ניהול החשבון מייעל ומפחית את עלויות הניהול השוטף ומאפשר לבצע את הפעילות דרך הבנק הזר, ולחסוך לא מעט עמלות. החיסכון גדל ככל שאתם מבצעים פעולות רבות יותר בחשבון, ולכן, אם מדובר בפעילות בהיקף מצומצם או זמני, ייתכן שאתם יכולים לוותר על החשבון הזר.
 2. כדאי וניתן כמובן גם לפתוח חשבונות בנק לחברות עסקיות, שיש להן פעילות רבה מעבר לים, או לחברות בינלאומיות שרשומות בחו"ל וזקוקות לחשבונות בנק בינלאומיים.
 3. היעזרו במומחים - כאשר אתם עומדים לפתוח חשבון בנק בחו"ל, מומלץ בהחלט להיעזר ביועצי מס ובעורכי דין שמתמחים במיסוי בינלאומי, כדי לפעול לפי ההנחיות בחוק אשר משתנות מעת לעת ובכל מקרה עשויות להיות מורכבות מאוד.
 4. הקפידו על שקיפות - בעת פתיחת חשבון בנק בחו"ל, הקפידו לספק לנציג שעובד מולכם את כל הפרטים הנדרשים על מקור הכסף שאתם מפקידים, תחומי העיסוק שלכם, הפרטים האישיים וכו'.
 5. התכוננו לבדיקה - כיום הבנקים השונים בעולם נמצאים תחת פיקוח הדוק מבעבר של רשויות למניעת הלבנת הון ומבצעים בדיקות נאותות לכל לקוח שמעוניין לפתוח חשבון. מומלץ לברר מראש מה כוללת הבדיקה ולהתכונן אליה בהתאם.
 6. פיזור סיכונים – ישראל היא מדינה קטנה, עם מצב ביטחוני לא יציב. בעבר כבר היו בארץ לא מעט משברים שפגעו בענף הבנקאות. אם יש לכם חסכונות גדולים, פתיחת חשבון בחו"ל יכולה לשמש אתכם כדי לפזר את הסיכון ולהפחית את התלות שלכם במצב מערכת הבנקאות במדינה.
 7. השקעות מגוונות – בישראל פועלים לא מעט בתי השקעות איכותיים, וגם ליועצים בבנקים המקומיים יש ניסיון, אך עדיין – אם אתם מעוניינים בחשיפה גבוהה לחו"ל, במגוון רחב יותר של תכניות השקעה ואופציות – הפניה לבנקים בחו"ל תוכל לסייע לכם.
 8. שימו לב למיסוי - חשוב מאוד לבדוק היטב את נושא המיסוי במדינה בה אתם פותחים את החשבון, בעיקר באשר לשאלות כמו מס ירושה ומס עיזבון.
  חשוב לדעת כי בחלק מהמדינות לא ניתן לרשום מוטבים כמו בישראל ואם בעל החשבון נפטר חס וחלילה או מאבד כשירות לפעול עשויים להיווצר קשיים במשיכת הכספים והעברתם ליורשים של בעל החשבון. שימו לב שישראלים מחויבים בדיווח לרשויות המס על הכנסות שנוצרות בחשבונות הבנק הזרים.
 9. נסיעה ארוכה - פתיחת חשבון בחו"ל עשויה להתאים לכם גם אם אתם גם נוסעים לתקופה ממושכת בחו"ל וזקוקים לשירותי בנקאות כמו חשבון עו"ש, כרטיסי אשראי, ביצוע תשלומים וכו'.
 10. איך פותחים? בחלק מהמקרים ניתן לפתוח חשבון בנק, שמספיק לפעולות פשוטות, דרך אתרי האינטרנט של הבנקים. במקרה שבו אתם זקוקים לחשבון מורכב יותר, כדאי לקבוע פגישה עם נציג בבנק שבו אתם מבקשים לפתוח חשבון.
 11. אפשרות נוספת היא לפתוח חשבון בנק בחו"ל דרך סניף בינלאומי של בנק מסחרי בישראל - כמעט לכל הבנקים הגדולים בישראל יש בנקים עם סניפים שהם מנהלים בחו"ל ואפשר לפתוח באמצעותם את החשבון, כמו: בנק הפועלים או בנק דיסקונט.
  מומלץ לבדוק לפני שאתם פותחים חשבון בנק שתוכלו לבצע בקלות את הפעולות באמצעות הממשק האינטרנט ובאמצעות נציגים זמינים בטלפון.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק ו/או לפתיחת חשבון בנק חדש, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:  

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש