שתף

מדריך לחיסכון בהוצאות הביטוח שלכם

קבלו את מדריך עשרת הצעדים לחיסכון בהוצאות הביטוח שלכם

אחת ההוצאות הקבועות הגדולות ביותר של כל משק בית בישראל, היא על ביטוחים. הנה כמה דוגמאות לכאלה: ביטוח בריאות, ביטוח רכב, ביטוח דירה ועוד שלל ביטוחים אחרים.

למרות שמדובר בהוצאה כבדה, שיש לה גם חשיבות רבה כמובן במקרה שאנו צריכים לממש את הביטוח, מעטים מאיתנו מקדישים את הזמן הראוי כדי לבדוק את הביטוחים שלנו.

במקרים רבים, כאשר עשינו במקור את הביטוח, לא עשינו זאת לאחר שהקדשנו לנושא מספיק תשומת לב.

הרי כולנו עסוקים (רוב הזמן), ונושאי הביטוח עשויים להיות מורכבים ומסובכים.

עם השנים, אנו צוברים ניסיון והבנה פיננסית – ובדיקה מחדש של ביטוח שנעשה בעבר, עשויה לגלות לעתים תכופות כי ניתן לשפרו.

זה לא משנה אם יש ברשותך רכב פרטי או משאית, ביטוח משאיות הכי זול או ביטוח רכב פרטי הכי זול הוא רק לאחר בדיקה מקיפה של כלל פוליסות הביטוח הקיימות.

אז מה כדאי לעשות?

במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבדיקת פוליסות הביטוח שלכם, אנא מלאו את הסעיפים הבאים:

שדה חובה

קבלו מדריך קצר, בן 10 צעדים בלבד, לחיסכון בהוצאות הביטוח שלכם:

  1. מכניסים ליומן – ראשית, כדי שלא תשכחו לבצע את הבדיקות, מומלץ לשריין מועד קבוע בלוח השנה, אחת לשנה בתאריך קבוע לקראת תום השנה האזרחית, שבו אתם עוברים, ביחד עם בני המשפחה הרלוונטיים, על כל הביטוחים שלכם. ברגע שזה יהפוך לנוהל קבוע, הסיכוי שתשכחו לעשות זאת, יקטן משמעותית.
  2. מוודאים פרטים - על מנת להקל על מימושה של תביעת ביטוח בעת הצורך מומלץ מאוד לוודא שהפרטים המופיעים בפוליסת הביטוח - כגון פרטים אישיים, כתובת, מספרי טלפון, פרטי תעסוקה וכמובן קרובים ושארים - נכונים ומדויקים.
  3. משווים תנאים - לעתים קרובות, תנאי הפוליסות שניתן להשיג בשוק שונים מאלה שהיו כאשר ביצעתם את העסקה במקור. מומלץ לבדוק כמה אתם משלמים על כל פוליסה ובעבור מה - ולבדוק האם יש כיום בשוק הצעות טובות יותר שיכולות לחסוך לכם כסף, גם מול סוכן או חברת הביטוח שלכם, וגם מול חברות ביטוח מתחרות.
  4. בודקים היקף - מומלץ לבדוק אם הפוליסות שברשותכם מספקות את כל הכיסוי הדרוש לכם. אם לדוגמה חל שינוי בהיקף הרכוש בדירה שלכם, יש לשנות את גובהו של הביטוח הרלוונטי, אם חל שינוי במצבכם המשפחתי ונולדו לכם ילדים, כדאי לעדכן את גובה ביטוח החיים.
  5. מוודאים תוקף – חשוב מאוד לבדוק כי הפוליסות בתוקף, כדי שלא תצטרכו לעמוד מול שוקת שבורה בעת הצורך. אם הפוליסה נגמרה ולא חודשה בזמן, חברת הביטוח תוכל להתחמק מתשלום. ודאו בדיוק מתי פוקעות הפוליסות שלכם, ורשמו לעצמכם מתי לחדשן.
  6. מוודאים תשלומים – פספסתם תשלום? חברת הביטוח עשויה להתחמק מתביעה עתידית. הקפידו לבדוק כי התשלומים מועברים בקביעות, חודש בחודשו.
  7. מחפשים כפילויות – לעתים, במשך השנים, נוצר מצב שבו אנו מחזיקים בפוליסות כפולות, כלומר כאלה שמציעות כיסוי בעבור אותם מקרים. בדקו היטב את יש לכם פוליסות שכאלה, בעיקר בתחום הבריאות, ותוכלו לחסוך לא מעט.
  8. מעדכנים מצב - מצבכם המשפחתי השתנה? חל שינוי במצב הבריאותי שלכם? ייתכן בהחלט שתצטרכו לעדכן את פוליסות הביטוח שלכם ולעדכן את הפרטים הרשומים בהן, כדי למנוע נזקים בעתיד – וכדי להתאים אותן לצרכים הנוכחיים שלכם.
  9. מוסיפים ביטוחים – הבדיקה השנתית מהווה הזדמנות לקבל החלטה מושכלת על ביטוחים חדשים שאתם זקוקים להם. נכון, ביטוח חדש מגדיל את ההוצאה החודשית – אבל הוא עשוי למנוע קשיים כלכליים עתידיים. אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, בהחלט שווה לשקול להוסיף ביטוחים כמו ביטוח סיעודי למשל או ביטוח תכולת דירה.
  10. עושים סדר – ומשימה אחרונה חביבה, הכינו לכם תיקיות מסודרות בקלסרים של כל פרטי הביטוחים, ובמקביל הכינו תיקיה ממוחשבת, עם מסמכים קיימים או סריקות שלהם, כדי שתוכלו לגשת בקלות מכל מקום, בכל זמן, לפרטי הביטוח שלכם.

מעוניינים לייעל את תיק הביטוחים שלכם? היכנסו עכשיו וקבלו הצעה לבדיקת פוליסות ביטוח

בחזרה לטופס הבקשה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader