שתף

מגיע לכם החזר מס?

שכירים ועצמאיים רבים לא מודעים לעובדה כי ניתן להגיש דו"ח בקשה להחזרי מס בגין תשלומי מס עודפים. החזרי המס יכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

27.04.2018

האם חשבתם פעם לא לשלם מס הכנסה? כנראה שאתם מגכחים עכשיו.

 

רוצים לבדוק אם מגיע לכם החזר מס? מלאו שאלון קצר ונבדוק את זכאותכם - שאלון לבדיקה

 

מס הכנסה הינו מס שלא ניתן לחמוק ממנו וגם לא כדאי! מי שלא ישלם או שישלם באיחור עלול לקבל קנסות בסכומים שונים ואף להגיע למאסר.

 

יצא לכם לבדוק האם אתם משלמים בדיוק מה שצריך או שבמקרה אתם משלמים יותר מאשר אתם צריכים?

שכירים ועצמאיים מחוייבים בתשלום מס הכנסה בשיעורים המשתנים מאחד לשני. .


משיחה עם מומחי מיסוי התברר כי כ- 90% ממשלמי המיסים ישלמו מס הגבוהה מהנדרש לפחות פעם אחת ואף יותר במהלך חייהם. עובדה זו מספיקה כדי לעבור לשלב הבא של בדיקת החזרי מס.

קיימים מקרים ותנאים שונים שבגינם ניתן להעריך כי תהיו זכאים להחזר מס.

איך תדעו אם מגיע לכם החזר מס?

הסיבות בגינם תהיו זכאים להחזר מס משתנים מאחד לשני, להלן רשימה קצרה של שאלות שתוכלו לענות עליהם ובמידה ועניתם בחיוב לפחות על אחת מהשאלות, אזי ההמלצה לבצע בדיקת החזרי מס כי יתכן ותהיו זכאים.


אם לפחות לאחת השאלות התקבלה תשובה חיובית-כדאי לבדוק האם מגיע לאותו אדם החזר ממס הכנסה. כל השאלות מתייחסות לא רק לאדם עצמו אלא גם לבן/בת זוגתו וילדים עד גיל 18.

 

האם במהלך ה-6 השנים האחרונות היה לפחות חודש אחד בו לא עבדת? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות קיבלת פיצויים מאחד המעסיקים שלך או מחברת ביטוח?
האם משכורתך החודשית היא מעל 7,000 ש''ח? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות סחרת בניירות ערך סחירים דרך הבנק או דרך בית ההשקעות? (מספיק אם אפילו עשית עסקה אחת במהלך ה-6 השנים האחרונות).
האם במהלך ה-6 השנים האחרונות עבדת בחו''ל? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות קיבלת אחת הגמלאות מהמוסד לביטוח הלאומי, כגון: אבטלה, הבטחת הכנסה, דמי לידה, שמירת הריון, מזונות, דמי פגיעה בעבודה, נכות מעבודה, שיקום מקצועי, מילואים, עבודה מועדפת, שאירים וכדומה?
האם במהלך ה-6 השנים האחרונות הפקדת כספים בקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח חיים? האם יש לך ביטוח משכנתא?
האם במהלך ה-6 השנים האחרונות סבלת מבעיות רפואיות, כגון נכות או אובדן כושר רפואי (כולל בני משפחה מדרגה ראשונה)? נכות מעל 90%? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות ילדיך סבלו מבעיות רפואיות, כגון שיתוק, עיוורון, פיגור או לקויות למידה של קשב וריכוז ADD ו/או היפראקטיביות ADHD וכדומה?
האם במהלך ה-6 השנים האחרונות חל שינוי במצב האישי או המשפטי שלך, כגון חתונה, לידת ילד, גירושין, תשלום מזונות וכו'? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות שילמת כספים בגין אחזקת בן משפחה מדרגה ראשונה בבית אבות סיעודי או מוסד רפואי דומה אחר?
האם במהלך ה-6 השנים האחרונות שילמת מזונות? האם במהלך ה-9 השנים האחרונות קיבלת תעודת זכאות לתואר ראשון, שני או שלישי מאחד המוסדות להשכלה גבוהה בארץ?
האם במהלך ה-8 השנים האחרונות סיימת לימודי תעודה באחד המוסדות להשכלה גבוהה בארץ? האם במהלך ה-3 השנים האחרונות השתחררת משירות חובה או קבע בצה''ל?
האם עלית לארץ במהלך 10 השנים האחרונות? האם אתה במעמד של תושב חוזר על פי משרד הפנים? האם במהלך ה-6 השנים האחרונות תרמת כספים לעמותות או מוסדות אחרים בארץ?


עניתם בחיוב על לפחות אחת מהשאלות? כנראה שאתם זכאים להחזר מס.

לטיפול ע"י יועץ מס מוסמך השאירו פרטים

שדה חובה

רבים לא מודעים לכך שהחזרי המס צמודים למדד וכוללים ריבית, החל מתום השנה הרלוונטית בה שולם יתר המס. כך שאם במקרה שילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים ונמצאתם זכאים להחזר , תוכלו גם לשמוח כי ההחזר מכיל בתוכו בונוס נחמד.


בנוסף הגשת בקשה להחזר הינה עבור שנה קלנדרית ואם מעוניינים להגיש בקשה להחזר לגבי יותר משנה קלנדרית אחת, כל שנה מצריכה בקשה נפרדת.
רוצים לדעת כיצד להגיש בקשה להחזר?

כל אחד יכול להגיש באופן עצמאי בקשה להחזר מס, אך כדאי לקחת בחשבון שהתהליך דורש מספר שלבים, מילוי טפסים, המצאת מסמכים ודורש זמן והתעסקות.

ניתן להעזר ביועץ מס מוסמך שיבצע את הבקשה עבורכם ובשמכם בעלות סמלית שבדרך כלל נגזרת מסכום ההחזר.

חשוב להבין כי יש שוני בהגשת בקשה להחזר בין שכירים לעצמיים.


שכירים נדרשים למלא בקשה להחזר בטופס 135 (הטופס זמין להורדה באתר רשות המיסים).

טופס זה משמש כמעיין דו''ח שנתי מקוצר שמיועד ליחידים שאינם חייבים בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

 

בטופס קיימים כמה וכמה סעיפים שחייבים למלא בדיוק רב ולאחר מכן נדרשים לחתום על הדו"ח, הן על ידי מגיש ההחזר והן על ידי בן/בת הזוג.

 

ומה קורה עם עצמאיים?

 

כמובן שגם עצמאים זכאים לקבל החזר מס. עצמאיים החייבים בהגשת דו"ח שנתי יעשו זאת במועדים שנקבעו לכך על פי חוק באמצעות טופס 1301, (הטופס זמין להורדה  באתר רשות המיסים).

 

אל הבקשה נדרש להוסיף מסמכים נוספים עליהם ניתן ללמוד באתר

 

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש