שתף

מאיפה נבחר יועץ משכנתאות?

02.10.2011
הזמן עובר, ואתם שוקלים ברצינות את הרעיון של נטילת משכנתא. יש הרבה סיבות טובות לקחת משכנתא בישראל. מכיוון שהמדינה רוצה לעודד את התושבים לקחת משכנתא יש מצבים של זכאות משכנתא, והתחרות בין הבנקים מעודדת אותם להעניק לנו כל מיני הטבות שונות. אולם, נטילת משכנתא היא הפעם הראשונה עבור רבים מאיתנו שצריכים בכלל להתעסק עם הלוואה מהבנק. בדיוק מהסיבות הללו, אנשים רבים פונים אל יועץ משכנתאות מקצועי שיעזור להם. יעוץ משכנתאות עוזר לנו לבחור את המסלול המתאים ביותר עבורנו. עקב התחרות הרבה, קיימים היום למעלה מ40 סוגים של מסלולי משכנתא. אבל אילו סוגים של יועץ משכנתאות יש היום?

יועץ משכנתאות מהבנק ומחוץ לבנק

היום יש בישראל שני סוגים של יועץ משכנתאות: יועץ משכנתאות מטעם הבנק, ויועץ משכנתאות חיצוני שכלל לא קשור לבנק. מיד נסקור את תהליכי העבודה של כל אחד מהם. יועץ משכנתאות של הבנק, הוא קודם כל יועץ שבמסגרת העבודה שלו, צריך כמובן לשכנע אותנו לקחת משכנתא בבנק הספציפי שאותו הוא מייצג. היתרון שלו הוא כמובן במקצועיות שלו. בתוך מסגרת מסלולי המשכנתא של הבנק, הוא יכול לבדוק את המצב הפיננסי שלנו, ולייעץ לנו מה המסלול הטוב ביותר עבורנו. למרות זאת, חשוב לזכור שהמטרה הסופית שלו היא שניקח משכנתא דווקא בבנק הזה. זה יכול גם לפעול לטובתנו, כי הוא ירצה להציע לנו מסלול אטרקטיבי. הסוג השני הוא יועץ משכנתאות שמחוץ לבנק. ליועץ זה נהוג לקרוא גם יועץ אובייקטיבי. מדוע אובייקטיבי? כי יועץ משכנתאות חיצוני, לא נאמן לאף בנק. ליועץ כזה יש מטרה אחת בלבד - להביא לנו את ההצעה הטובה ביותר והמשתלמת ביותר עבורנו. ליועץ מקצועי ואמין אין נאמנות או נטייה לבנק כזה או אחר. מה שהיועץ עושה זה לפנות לבנקים השונים, ולקבל מהם הצעות שונות לנכס שאנחנו רוצים לרכוש. יועץ משכנתאות אף לא מחליט בשבילנו - הוא בסך הכל מייעץ לנו מה לדעתו ההצעה הטובה ביותר. בסופו של דבר ההחלטה היא כולה שלנו.

החיסכון של יועץ משכנתאות

כאן חשוב לציין, שכמו כל יעוץ באשר הוא, גם יועץ משכנתאות דורש כמובן שכר עבור העבודה שלו. בואו נפרוס את הקלפים על השולחן - המחיר של יועץ משכנתאות הוא לרוב בטווח שבין 4000 ל5000 ש"ח. אולם, החיסכון אשר יועץ משכנתאות יכול להביא לנו הוא גבוה במיוחד - חישבו על כך בתור השקעה שלא רק מחזירה את עצמה- אלא אף מביאה לנו יותר רווח מאשר אם לא היינו לוקחים אותה. יועץ משכנתא יביא לנו הצעה שיכולה לחסוך לנו כמה אלפי שקלים בשנה, וסכום שיצטבר בסופו של דבר לכמה מאות אלפי שקלים! כלומר, ההשקעה מחזירה את עצמה במהירות, ועוזרת לנו להתנהל כלכלית בצורה טובה יותר בעתיד.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש