שתף

לרכוש דירה כרווקים בישראל 2017: האם מדובר במשימה אפשרית?

לאחרונה מתרבים המקרים בהם במוקד הטלפוני שלנו מתקבלות פניות מצעירים המבקשים לבדוק כיצד יוכלו לקחת משכנתא לדירה ראשונה. התשובה היא אחת: אפשר בהחלט לרכוש דירה לבד - אך צריך לעשות זאת בזהירות. איך? כל התשובות בכתבה שלפניכם

28.08.2017

שוב ושוב אנחנו שומעים עד כמה המחירים בשוק הנדל"ן מאמירים שחקים; שוב ושוב אנחנו נחשפים לקשיים שמולם עומדים זוגות צעירים בעת שהם עומדים בפני רכישת דירה; שוב ושוב אנו מגלים שגם משפחות רבות מתקשות לעמוד במשימה.

אז אם כל כך קשה לרכוש דירה בזוג או כמשפחה - האם אפשר לעשות זאת דווקא כרווקים? הרי מתרבים המקרים בהם במוקד הטלפוני שלנו כאן, ב"בנקרייט", מתקבלות פניות מצעירים המבקשים לבדוק כיצד יוכלו לקחת משכנתא לשם רכישת דירתם הראשונה.

האם כדאי לכם לקחת יועץ משכנתא?

אפשר בהחלט לרכוש דירה לבד - אך צריך לעשות זאת בזהירות

בשנים האחרונות עולה מספרם של הרוכשים הרווקים, אשר אינם קונים דירה כזוג או כמשפחה.

בראש ובראשונה כדאי לדעת שמדובר במהלך טבעי לגמרי: הדבר היחידי שקובע האם תוכלו לרכוש את הדירה וליטול משכנתא, הוא מצבכם הכלכלי.

אין כל השפעה לסטטוס המשפחתי שלכם, אלא אם הוא תורם ליציבות הכלכלית, ומעניק לכם כוח קנייה גדול יותר.

יתירה מכך: רווקים רבים יכולים ליהנות מאורך הרוח שבהסתכלות לעתיד.

רבים מהם רוכשים את הדירה ומשכירים אותה - מתוך מחשבה שבעתיד הקרוב הכנס יניב תשואה יפה, ובעתיד הרחוק יותר אף ישמש את המשפחה שיקימו.

למעשה, ישנם סיכויים לא קטנים שהנכס יהיה שווה יותר בשלב שבו יחליט אותו רווק/ה להקים משפחה, ואז יוכלו למכור את הנכס ולרכוש אחד אחר בתנאים טובים יותר.

לבד מעניין זה, חשוב כמובן לשים לב לאזור שבו רוכשים את הנכס.

אם מדובר בנכס להשקעה, כדאי לפנות לאזורים מתפתחים שנחשבים זולים יחסית עדיין, וכך ליהנות מאותן תועלות המובטחות בטווח הארוך.

בשורה התחתונה: רווקים רבים עושים כיום את הצעד ורוכשים נכס נדל"ן באופן עצמאי.

יש במהלך הזה הצדקה רבה, ולא פעם הוא יהיה פשוט הרבה יותר מאשר רכישה כזוג או כמשפחה, אך חשוב לבחון זאת היטב, בהתאם למצב הכלכלי הנוכחי ולמצב השוק. בדרך זו, הרכישה תהיה חכמה ותניב פירות יפים בעתיד.

 

* לפגישה חינם עם יועץ משכנתאות, השאירו פרטים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש