שתף

לקראת החופשה: 10 דברים שכדאי לדעת על אפשרויות התשלום בחו"ל

אחת ההתלבטויות הקבועות של כל מי שעומד לטוס לחו"ל היא כיצד לבצע את התשלומים הצפויים לנו מעבר לים. אז מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות? הנה כמה דברים שכדאי לדעת

27.07.2017

רגע לפני שאתם ממריאים אל מעבר לים – בואו לקרוא מדריך על אפשרויות התשלום שלכם בחו"ל.

אחת ההתלבטויות הקבועות של כל מי שעומד לטוס לחו"ל היא כיצד לבצע את התשלומים הצפויים לנו מעבר לים. אז מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות? הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

1. האפשרות הפשוטה, הנגישה והנפוצה ביותר היא כמובן תשלום במזומן, אותו ניתן לרכוש בכספומטים, בסניפי הבנקים וכן בצ`יינג`ים הפזורים ברחבי ישראל. היתרונות ברורים – בכל מקום אליו תיסעו, בכל נקודה על פני כדור הארץ, ניתן לשלם במזומן - במטבע המקומי כמובן.

2. לתשלום במזומן יש גם חסרונות כמובן. ראשית, יש סיכון ליפול קורבן לגנבה וחשש לאובדן. שנית, כאשר רוכשים את המזומן, תשלמו עמלות המרה, לעתים גבוהות למדי. אם אתם בוחרים להשתמש במזומן במטבע מקומי שאינו נפוץ, ייתכן שתצטרכו להמיר פעמיים – משקלים לדולרים/יורו – ושוב למטבע מקומי ויש לכך עלויות נוספות

3. אם מדובר במטבע נדיר יחסית, ייתכן שיהיה לכם קשה למצוא אותו - ובמקרה כזה רצוי להקדים ולרכוש מזומן מראש

4. כשאתם רוכשים מזומן - רצוי לבקש לקבל שטרות ומטבעות בגדלים שונים כדי שלא תתקשו לפרוט אותם בעת הצורך.

5. היכן תמצאו את העמלות הזולות ביותר? אם אתם עומדים לרכוש מזומן רב, אל תתעצלו – השוו מחירים בין האופציות השונות, ותוכלו לחסוך סכומים לא מבוטלים.

6. אפשרות נוספת היא שימוש בכרטיס אשראי בינלאומי, אין זה משנה אם זה כרטיס אשראי רגיל או כרטיס אשראי חוץ בנקאי בכרטיס אפשר להשתמש הן כדי למשוך מזומן בחו"ל והן כדי לשלם בו (כיום ניתן לשלם בכרטיסים במקומות רבים מאוד, במדינות המערב). יש לו יתרונות רבים: קל לקחת אותו לכל מקום, ניתן להנפיק כרטיס חדש במהירות במקרה של אובדן או גנבה וניתן לקבל בעזרתו ביטוח נסיעות.

7. הכרטיס מאפשר גם לחלק את העלויות לתשלומים ולפרוס אותן. החסרונות: עדיין, לא בכל מקום ניתן לשלם איתו, בעיקר במדינות לא מערביות. בנוסף – לשימוש תכוף בו יש עלויות לא מבוטלות, הן בגיהוץ והן במשיכת מזומנכמה זה עולה? תלוי בסוג כרטיס האשראי בו אתם משתמשים, ובמדינה אליה אתם נוסעים. אם אתם נוסעים הרבה, בהחלט מומלץ לעשות השוואת עלויות בין הכרטיסים השונים. העמלה על ביצוע עסקה יכולה לנוע בין 0.5% עד 2.5% מהעסקה, והעמלה על משיכה מכספומט יכולה להיות גבוהה עוד יותר.

8. אגב, בעתיד המצב צריך להיות פשוט יותר שכן המפקח על הבנקים, קבע כי תגבה עמלה אחת יחידה מכל סוגי הכרטיסים ובכל סוגי המטבעות, אבל ההוראות האלה עדיין לא נכנסו לתוקף.

9. אפשרות נוספת היא להשתמש בכרטיס חיוב טעון מראש. זהו כרטיס שמשמש תחליף לכרטיס האשראי, לשימוש של קניות בחו"ל. ניתן לטעון אותו בדואר או בהעברה בנקאית, עלות הכרטיס היא כ-40 שקל וכל טעינה עולה 0.8% מסכום הטעינה. גם בכרטיסים הללו תשלמו על משיכת מזומן.

10. החיסרון שלהם הוא שצריך להטעין ולשלם מראש את הסכום, היתרון הוא שהנזק מגנבה או אובדן יהיה נמוך יותר. בשימוש בכרטיס שכזה כדאי לבדוק מהו מועד החיוב שלכם ולהיערך עם מספיק כסף בחשבון העו"ש כדי שלא תיקלעו למצב שבו אין לכם מספיק כסף כדי לעמוד בתשלומים.

11. אפשרות נוספת שהייתה בעבר נפוצה מאוד היא שימוש בהמחאות נוסעים (traveler check). הן בטוחות יותר לשימוש מאשר מזומנים, שכן ניתן לקבל המחאות חלופיות במקרה של אובדן או גנבה. כמו כן ניתן לשלם בעזרתן במקומות רבים מאוד. החיסרון העיקרי הוא עניין הנוחות.

12. כמו כן, ניתן לקנות המחאות רק בערכים נקובים מראש. בהמחאות אלה מקובל לעשות שימוש בעיקר בנסיעות למדינות לא מערביות שפחות מקובל להשתמש בהן בכרטיסי אשראי.

14. אפשרות נוספת, שרלבנטית במקרה שאתם זקוקים לסכומים גדולים, למשל במקרה של נסיעה ממושכת, היא שימוש בצ`ק בנקאי - העמלה תהיה נמוכה יותר מאשר בהמחאות נוסעים ושער הרכישה נמוך יותר מאשר במזומנים.

במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית לקבלת כרטיס אשראי חוץ בנקאי, אנא השאירו פרטיכם בטופס הבא:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש