שתף

מה דעתכם לשלם פחות על כרטיס האשראי שלכם?

תשלומים כמו "דמי הגבלת אחריות" (כ-25 שקל בשנה), "דמי חבר" (60-1,000 שקל בשנה) ועמלות דמי ניהול (7 שקלים בחודש) בוטלו ומעתה החזקת כרטיס אשראי תחויב בתשלום "דמי כרטיס" בלבד אשר ישולם באופן חודשי. הפרטים המלאים בכתבה שלפניכם

04.07.2008

בעקבות הרפורמה בעמלות הבנקים שיזם בנק ישראל, בוטלו כ- 140 עמלות ונבנה תעריפון אחיד לכל הבנקים. אם בעבר לכל בנק היה תעריפון הכולל הגדרות וסעיפים משלו לאחר הרפורמה התעריפון האחיד יצר אפשרות להשוות בין העמלות שגובים הבנקים בגין אותם פעולות ושירותים.

במסגרת הרפורמה שונו העמלות שהבנק גובה בגין כרטיסי אשראי .

תשלומים כמו "דמי הגבלת אחריות" (כ-25 שקל בשנה), "דמי חבר" (60-1,000 שקל בשנה) ועמלות דמי ניהול (7 שקלים בחודש) בוטלו ומעתה החזקת כרטיס אשראי תחויב בתשלום "דמי כרטיס" בלבד אשר ישולם באופן חודשי.

מעבר להשוואת עלות דמי כרטיס שגובים הבנקים השונים יש לבצע השוואה בין הבנקים ובין חברות כרטיסי האשראי, זאת מאחר והלקוח אינו מחויב להחזיק בכרטיס אשראי המונפק בבנק, אלא יכול להתקשר ישירות עם כל חברת כרטיסי אשראי. 

חברות כרטיסי האשראי הוזילו את העמלות על מנת להוות תחרות לבנקים.

אז שימו לב ממי מגיע כרטיס האשראי שלכם: מהבנק, או מחברת כרטיס האשראי.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש