שתף

למה חשוב לפנות אל יועץ משכנתאות?

02.10.2011
אתם עומדים בקרוב לקחת משכנתא? אין ספק שאתם מבצעים צעד מאד חשוב בחייכם. לקיחת משכנתא היא השלב שבו אתם עוברים להיות עצמאיים יותר, ולמעשה להיות בעלי נכס. המחיר של משכנתא הוא כידוע, לא מבוטל. לכן חשוב שנקבל יעוץ מוצלח, אובייקטיבי ומקצועי. כך נולד בישראל המקצוע שנקרא יועץ משכנתאות. יותר מכל מדינה מערבית אחרת, בישראל יש כמות גדולה יחסית של משרדי יועץ משכנתאות. מדוע? מכיוון שביחס למדינות אחרות במערב, אנשים רבים לוקחים משכנתא. אבל איך בדיוק יועץ משכנתאות עוזר לנו בתהליך כולו?

יועץ משכנתאות עושה סדר בין הבנקים

ברגע שהחלטתם שאתם רוצים לקחת משכנתא, אתם לפתע מוצפים בהצעות שונות מהבנקים. כמובן שכל בנק ינסה לפתות אתכם עם הצעה שנראית מאד משתלמת. בנק אחד יציע ריבית קבועה שנראית נמוכה. בנק אחר יציע פריסת תשלומים מפתה במיוחד. בנק אחר יציע לכם כל מיני הטבות ומתנות אם תפתחו בו תיק משכנתא. כלומר - מרוב הצפה של נתונים, אנחנו צריכים מישהו שיעשה לנו סדר. יועץ משכנתאות עושה בדיוק את הדבר הזה. אנשים רבים חושבים כי פניה אל יועץ משכנתאות משמעותה שאנחנו מתרוצצים בין הבנקים, מביאים את ההצעות ליועץ, והוא מודיע לנו מה הכי טוב. המציאות היא שונה ופועלת הרבה יותר לטובתנו. יועץ משכנתאות מנהל תהליך שגם חוסך לנו הרבה מאד זמן. חברת הייעוץ עצמה, היא זו שעושה את הבירור בין הבנקים השונים. החברה מקבלת את ההצעות מהבנקים, ואז עוזרת לנו להחליט מה ההצעה הטובה ביותר. כך למעשה, יועץ משכנתאות חוסך לנו הרבה מאד זמן יקר. הסיבוב בין הבנקים יכול לארוך כמה שבועות או חודשים, ודורש צורך להבין הרבה מאד מונחים מקצועיים. לעומת זאת, יועץ משכנתאות מקצועי הוא מהיר יותר, ומביא תוצאות רלוונטיות יותר עבורנו. יועצי המשכנתאות יודעים לסנן את ההצעות המוצלחות ביותר, ולהגיש אותן אלינו. חשוב לציין, כי יעוץ משכנתאות לא מקבל את ההחלטה בשמנו. ההחלטה היא כולה שלנו, ובעצם מדובר בייעוץ בלבד, אך כזה שיש כמובן לסמוך עליו ולקחת אותו בחשבון.

לדעת לזהות יועץ משכנתאות מקצועי

עד כאן היתרונות של יועץ משכנתאות מקצועי ואמין. אבל יש כל כך הרבה יועצים במדינה, אז איך אנחנו יכולים לזהות יועץ משכנתאות שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות? כמובן שאפשר להיכנס לאתרים השונים של היועצים, ולבדוק מה המוניטין שלהם. חשוב לבצע איתם גם פגישה מקדימה ולבדוק את תהליכי העבודה שלהם. יועץ משכנתאות מקצועי יספר לכם בדיוק מה צורת העבודה שלו, ומול אילו בנקים הוא עובד. אם אתם מוצאים כימיה טובה עם היועץ, ובדקתם את הרזומה שלו וראיתם שהוא באמת מביא תוצאות טובות ללקוחות שלו - אתם יכולים בהחלט לסמוך עליו. כך יועץ משכנתאות יחסוך לכם עשרות, ואף מאות אלפי שקלים בתשלום המשכנתא העתידית שלכם.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש