שתף

לימודים סוכן ביטוח

בעולם שמתאפיין ברמת אי ודאות גבוהה למדי בעוד מרבית בני האדם מתאפיינים בשנאת סיכון, ישנה באופן טבעי מגמת עלייה בביקוש לשירותיהם של סוכני ביטוח - אנשי מקצוע שמסייעים לנו למזער את רמת אי הוודאות באמצעות כיסויים ביטוחיים מתאימים.

האחריות הרבה המוטלת על כתפי סוכני הביטוח, הן השכירים והן אלה שהקימו עסק עצמאי, מחייבת הכשרה יסודית ומקיפה. למעשה גם משרד האוצר, באמצעות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שמפקחת על תחום זה, לא מאפשר לכל אחד לעסוק בביטוח - אלא רק לבעלי רישיון.


קבלת רישיון סוכן ביטוח


רישיון סוכן ביטוח ניתן למי שעובר בהצלחה 6 מבחנים ומשלים התמחות בת חצי שנה. בהתאם לימודי סוכן ביטוח הם בעצם קורסי הכנה לאותם מבחנים ובמקביל הם מקנים לסוכנים לעתיד ידע רחב היקף שחיוני לעבודתם - ולכן חשוב לבחור נכון את מקום הלימודים, כשבתחום זה מתבלטת מכללת אורין שפלטר.


למעשה ישנם 2 סוגי רישיונות ובהתאם שני מסלולי לימודים אפשריים :
1. המסלול האלמנטרי
2. והמסלול הפנסיוני
סוכני ביטוח אלמנטרי מורשים להתאים ללקוחותיהם ביטוחי רכוש, ביטוחים עסקיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוחי נסיעות לחו"ל ועוד. סוכנים בעלי רישיון פנסיוני מוסמכים לעזור ללקוחותיהם לבחור ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה וכן מוצרי חיסכון לגיל הפרישה מעבודה (קופת גמל/ ביטוח מנהלים/ קרן פנסיה).


עבודה כסוכן ביטוח לאחר השלמת הלימודים


לאחר השלמת הלימודים סוכן ביטוח בעל רישיון יכול לעבוד בחברת ביטוח, להצטרף לסוכנות ביטוח שמספקת לו תמיכה וגב פיננסי עד שיבנה תיק לקוחות וגם לפתוח מיד עסק עצמאי לחלוטין אם הוא בוטח ביכולותיו. השכר ההתחלתי בתפקיד זה הוא כ-8,000 ש"ח ולאחר צבירת ניסיון עשוי אף להכפיל את עצמו, ובכל מקרה ישנם גם בונוסים ועמלות. יתרון נוסף הוא היציבות התעסוקתית שמאפיינת את חברות הביטוח. הסוכנים העצמאיים עשויים להגיע לרמות שכר גבוהות יותר, ואפילו בהפרש ניכר, שכן כל פוליסה שנמכרת דרכם מניבה להם הכנסה חודשית קבועה (כל עוד היא תקפה).
הלימודים עצמם כוללים 4 קורסי יסוד משותפים ל-2 המסלולים (יסודות הביטוח, מימון וסטטיסטיקה, כלכלה וחשבונאות), ועוד שני קורסים: ביטוח רכוש וביטוח תאונות במסלול האלמנטרי, וניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני במסלול הפנסיוני. לנוכח החפיפה המשמעותית קל יחסית לסוכנים בעלי רישיון אחד לקבל גם את הרישיון השני.

מוזמנים ליצור קשר עם מכללת אורין שפלטר לקבלת מידע נוסף אודות לימודי סוכן ביטוח  -  074-7579864

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש