שתף

האפשרויות הפיננסיות החדשות לחיילים משוחררים

התיקון בחוק, אותו יוזם שר הביטחון ליברמן, קובע כי חיילים משוחררים יוכלו למשוך את הפיקדון הכספי לו הם זכאים, "לכל מטרה שהיא וללא כל מגבלה"

האפשרויות הפיננסיות החדשות לחיילים משוחררים

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), החליט לבצע שינוי משמעותי בחוק חיילים משוחררים, שיאפשר לכל החייל המשוחררים למשוך את הפיקדון הכספי לו הם זכאים, "לכל מטרה שהיא וללא כל מגבלה", כהגדרתו.
 

על פי החוק הקיים כיום, החיילים המשוחררים יכולים למשוך את כספי הפיקדון שלהם הם זכאים, בחמש השנים הראשונות שלאחר שחרורם, ולהשתמש בהם למימוש חמש מטרות בלבד: מימון הקמת עסק, מימון לימודים, מימון לימודי נהיגה, מימון נישואין ומימון רכישת דירה על שמם.

 

ליברמן הודיע במהלך סוף השבוע האחרון כי כבר בשבועות הקרובים בכוונתו להגיש לוועדת השרים הממשלתית תיקון בחוק חיילים משוחררים, לשם מימוש השינוי.

 

לאחר אישור התיקון בחוק על ידי וועדת השרים לענייני חקיקה יובא השינוי לאישור הכנסת.

 

ליברמן: "מדובר במגבלה מיותרת"

 

"מדובר בשינוי משמעותי וחשוב. חיילי וחיילות צה"ל המשוחררים ראויים להוקרת תודה גדולה של המדינה על שירותם, והפיקדון הכספי הוא רק דוגמא לכך. אין שום סיבה שהמדינה תערים עליהם קשיים, ותכריח אותם לנצל בחמש השנים הראשונות את כספי הפיקדון למטרות מסוימות בלבד - ולא תאפשר להם להשתמש בכסף כראות עיניהם", קבע שר הביטחון בהתייחסו לנושא.

 

"בשנים האחרונות פגשתי לא מעט חיילים וחיילות משוחררים, שהתלוננו בצדק רב, כי הם נפגעים מכך שיש מגבלה על יכולתם להשתמש בכספי הפיקדון. אם המדינה סומכת עליהם שיגנו עליה, היא בוודאי יכולה לסמוך עליהם בבואם לממש את כספי הפיקדון. מדובר במגבלה מיותרת שאנו מסירים אותה, וחיילי וחיילות צה"ל יוכלו לממש את כספי הפיקדון לכל מטרה שהיא", סיכם.
 

במקביל, הורה ליברמן לאנשי משרדו לגבש "תוכנית אב" כוללת להטבות ותמריצים למערך המילואים, "שתמנע סחבת הקיימת כיום במימוש אותן הטבות".

 

רפורמה מקיפה בכל הנוגע להטבות ותמריצים למשרתי מערך המילואים

 

שר הביטחון הודיע בנוסף כי הורה להכין רפורמה מקיפה בכל הנוגע להטבות ותמריצים למשרתי מערך המילואים.

 

"היוזמות הפרטניות המבורכות הרבות, יצרו מציאות של טלאי על טלאי וקושי רב במימוש שלהן. לכן יש צורך דחוף לבחון את כל הסוגיה מחדש, ולגבש תוכנית כוללת שתבטא את ההערכה העמוקה כלפי משרתי המילואים, תעודד אותם ותבטיח גמול ראוי ומכובד עבור תרומתם לביטחון ישראל?", קבע שר הביטחון.

 

יצויין כי על פי חוק חיילים משוחררים הקיים כיום, במהלך 5 השנים הראשונות מסיום השירות הסדיר, ניתן להשתמש בכספי הפיקדון על פי הקבוע בחוק חיילים משוחררים לטובת מימוש חמש מטרות בלבד, כאמור לעיל. כלומר: מימון הקמת עסק, מימון לימודים, מימון לימודי נהיגה, מימון נישואין ומימון רכישת דירה על שמם.

 

כל זאת, בתחומי מדינת ישראל בלבד.

 

על פי המצב כיום, לאחר 5 השנים הראשונות מסיום השירות (אגב: שירות חובה / שירות לאומי-אזרחי), ובמשך שנתיים נוספות בלבד, יכולים המשוחררים להשתמש בכספי הפיקדון לו הם זכאים לכל שימוש וללא כל תנאי.

 

יחד עם זאת, חשוב לזכור! כי כיום, לאחר 7 שנים ממועד סיום השירות, הפיקדון ייסגר ולא ניתן למשוך יותר את הכספים המצויים בו.

 

השינוי בכספי הפיקדון לחיילים המשוחררים פותח מרחב של אפשרויות פיננסיות חדשות

 

השינוי האחרון המתוכנן על ידי ליברמן, לשימוש בכספי הפיקדון הכספי לו זכאים החיילים המשוחררים בחמש השנים הראשונות שלאחר שחרורם, "לכל מטרה שהיא וללא כל מגבלה", כהגדרת לשכת השר, פותח בפניהם מגוון אפשרויות פיננסיות חדשות שלא היו קיימות (לכל הפחות, בפני חלקם), עד כה.

 

בין האפשרויות הפיננסיות המתאימות הבולטות: פתיחת קופת גמל להשקעה, מימון לרכב, פתיחת תוכניות חיסכון, פתיחת פיקדונות שקליים ועוד.

 

ככלל, המלצתנו לכם, החיילים המשוחררים, היא, בראש ובראשונה, להשתמש בכסף בתבונה ולא לבזבזו בבת אחת על מוצרים ו/או על שירותים שאתם חוששים כבר מלכתחילה, עוד לפני רכישתם, שלא ישמשו אתכם בטווח הרחוק.

 

* מעוניינים באחד ממוצרי "בנקרייט"? השאירו פרטים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש