שתף

לא מפסיקים לגהץ: היקף המכירות באשראי עלה ב-8% במחצית הראשונה של 2016

בין אם מדובר בהתרחבות טבעית של המשק, בין אם זוהי תמונה המשקפת צמיחה כלכלית ובין אם כל זה קשור בכלל בפעילות המסחרית ברשת - כרטיסי האשראי ממשיכים לתפוס נפח נכבד בפעילות הצרכנית שלנו גם השנה. הפרטים המסקרנים בכתבה שלפניכם

09.09.2016

כמה כרטיסי אשראי יש לכם? שניים? שלושה? אולי ארבעה? אתם לא לבד: מתברר שעם ישראל "מגהץ"  ללא הפסקה, וממשיך במגמת הגידול בתחום זה גם ב-2016.

בין אם מדובר בהתרחבות טבעית של המשק, בין אם זוהי תמונה המשקפת צמיחה כלכלית ובין אם כל זה קשור בכלל בפעילות המסחרית ברשת - כרטיסי האשראי ממשיכים לתפוס נפח נכבד בפעילות הצרכנית שלנו גם השנה.

במחצית הראשונה של 2016 נספרו בישראל כ-10 מיליון כרטיסים, והתקבלו עסקאות בסכום כולל של כ-135 מיליארד ש"ח.

הנתונים על שוק האשראי בישראל לא פחות ממדהימים. ראשית, תוך פחות משנה וחצי עלה מספר כרטיסי האשראי התקפים בישראל ב-700 אלף. שנית, מספר כרטיסי האשראי התקפים בישראל עומד על קרוב ל-10 מיליון. שלישית, היקף העסקאות בחצי הראשון של שנת 2016 עומד על 135 מיליארד דולרים. סכום אדיר לכל הדעות.

אותם 135 מיליארד דולרים משקפים עלייה של שמונה אחוזים בהיקפי עסקאות האשראי בארץ, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד (החצי הראשון של שנת 2015). רוב חברות האשראי רשמו, באופן טבעי, גידול ברווח הנקי שלהם בתקופה הזו, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

מהם הגורמים לעלייה הזו?

לא בטוח שאפשר לקבוע זאת בצורה נחרצת. מן הסתם, תורמת לכך הצמיחה במסחר המקוון - הקניות ברשת האינטרנט - שנעשות כמעט כולן באמצעות כרטיסי אשראי. המסחר המקוון עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות בישראל, ומגמה זו נמשכת גם ב-2016. לראייה, החליטו רוב חברות האשראי להציע השנה ללקוחותיהן שלל הטבות על עסקאות שיבצעו דרך הרשת.

כרטיס האשראי הוא ללא ספק אחד מאמצעי התשלום הנוחים והזמינים ביותר שקיימים כיום.

מסתבר כי עוד ועוד אנשים בוחרים להשתמש בו ולזנוח את השימוש בכסף מזומן.

הצפי הוא כי הגידול בהיקפי העסקאות באמצעות כרטיסי אשראי יימשך גם בחצי השני של 2016, וכך גם בשנים הבאות ובעיקר בכל הקשור להיקף הקניות באמצעות כרטיסי אשראי דרך האינטרנט.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש