שתף

כמה מרוויח יועץ משכנתאות, ועד כמה המקצוע באמת רווחי?

הביקוש הרב ליועצי משכנתאות בשוק, השאיפה לעבוד כעצמאים, ללוות אנשים ברגעים החשובים של רכישת דירה, הכסף הגדול – כל אלה מושכים צעירים ובעלי קריירה שנייה ללמוד את רזי תחום ייעוץ המשכנתאות הנחשב כיום למבוקש ביותר, מייד גם אתם תבינו מדוע ... .

 

הגיע הזמן לקריירה עצמאית חדשה !  היועצים של אורין שפלטר נמצאים במרחק השארת פרטים >

שלא כמו ייעוץ השקעות ויעוץ פנסיוני, לימודי ייעוץ משכנתאות אינם דורשים השכלה גבוהה מוקדמת או "הסתבכות" עם מבחן פסיכומטרי על מנת ללוות נוטלי משכנתאות בדרך להגשמת החלום. לימודי ייעוץ משכנתאות הינם לימודים קצרים באופן יחסי, שלאחריהם  יפתח היועץ הצעיר עסק עצמאי, יגייס לקוחות באמצעות לידים חמים ובדרך זו יגיע לשכר אשר ברוב המקרים  יהיה גבוה יותר משכרו של יועץ השקעות בבנק או בחברת השקעות. ניתן להבחין בשנים האחרונות במגמת עלייה ברכישת דירות בארץ וזאת למרות מחירי הדיור הגבוהים. אפשר אולי "להאשים" בכך את תכנית הדיור למשתכן, את הריבית הנמוכה ואולם העובדה עליה אין חולק הינה כי שוק נוטלי המשכנתאות הינו שוק גדול מאוד של לקוחות העומדים בפני הרכישה הגדולה ביותר של חייהם ואשר זקוקים ליועץ מקצועי אשר יוביל אותם בבטחה ובמקצועיות אל היעד - קבלת המשכנתא.
רק כדי לסבר את האוזן, כבר באמצע שנת 2018 העניקו הבנקים משכנתאות בהיקף של מיליארדי שקלים, כאשר המשכנתא הממוצעת עומדת על כ - 750 אלף שקלים. הצפי בשנת 2019 הינו לעלייה בשיעור של 20% ביחס לשנת 2018.. גם בשנת 2017 הנתונים היו מפתיעים -  בשנה זו נלקחו משכנתאות בשווי של 53 מיליארד שקלים ובממוצע של 661 אלף שקלים למשכנתא ! אלפי האנשים אשר נטלו משכנתאות זקוקים ליועץ מקצועי ומהימן שיהיה עבורם לעזר דווקא ברגעים הקריטיים וכמובן יחסוך להם כסף רב בתהליך.

 


ידע הוא הנשק היחיד מול הבנקים הגדולים

 


נוטלי משכנתאות גולשים באופן טבעי ברשת האינטרנט ומנסים ללמוד את התחום בעצמם. ואולם - כידוע רשת האינטרנט מוצפת מידע, כאשר רוב המידע מפורסם 'בחסות' הבנקים אשר מטבע הדברים הינם בעלי עניין כמעניקי ההלוואות.. בנקים מעוניינים למכור ללקוחותיהם את התכנית הטובה ביותר. השאלה: טובה עבור מי ?? , בכל בנק יושב יועץ משכנתאות אשר תפקידו לספק הסבר על התמהיל הרצוי ללקוח הספציפי על פי העדפותיו וצרכיו, - ואולם - בסופו של דבר האינטרס של היועץ הינו לשווק ללקוח את המוצר של הבנק אותו הוא מייצג עפ"י צרכי הבנק ורצונותיו אשר אינם עולים תמיד בקנה אחד עם צרכיו ורצונותיו של הלקוח
לאחר ניסיונות לימוד "עצמאיים" ופגישה בבנק למשכנתאות - נוטלי משכנתאות רבים מבינים מייד כי הם חסרי אונים מול משכנתא שהיא מוצר פיננסי מורכב ומול בנק אשר הם אינם בטוחים שדואג לאינטרס שלהם. לקוחות אלה מבינים  כי יועץ משכנתאות חיצוני מהווה 'נשק' הטעון מידע מקצועי מול הבנקים, אותו מידע אשר עשוי לחסוך להם במרבית המקרים סכומי כסף גבוהים אותם יהיה עליהם לשלם למשך עשרות שנים. לכן, לקוחות אלה מסכימים לשלם את שכר היועץ שהינו סכום נמוך ביותר ביחס לחיסכון העצום לטווח הארוך אשר ישיג להם היועץ בתהליך נטילת המשכנתא. . על פי הערכות כ- 40% מנוטלי המשכנתאות נעזרים ביועץ פרטי טרם נטילת המשכנתא. היועץ מדריך את נוטלי המשכנתאות ומייעץ להם איזה מסלול הוא הכדאי ביותר עבורם, כך למשל צרכיו של זוג צעיר המתכנן הרחבה של המשפחה בעתיד אינו דומה לצרכיו של זוג סביב גיל חמישים המעוניין לשפר דיור. לכל לקוח צרכים שונים ויכולות שונות ועל כן תפקידו של יועץ המשכנתאות לתפור בכל מקרה "חליפת משכנתא" חדשה המתאימה באופן ספציפי לכל לקוח ולקוח.


ללמוד ייעוץ משכנתאות במכללה ששמה את התלמידים במרכז

 


אורין שפלטרהינה אחת המכללות המובילות בישראל ללימודי שוק ההון, ההוראה הפיננסית והביטוח, בשיתוף עם חברת יועצי משכנתאות המובילה בתחום, לאחרונה פתחו את שעריהן ללימודי ייעוץ משכנתאות, וזאת בשל הביקוש העצום בשוק. לדברי רפאל שחור העוסק בתחום המשכנתאות כבר מספר שנים, ואחד ממייסדי התכנית "מדובר בתחום חדש יחסית הפותח דלתות לצעירים או לאנשים המחפשים קריירה שנייה המאפשר להם לעבוד כעצמאיים במקצוע רווחי ומספק. בתום הלימודים יוכלו בוגרי התוכנית לשמש עוגן איתן לנוטלי משכנתאות ולחסוך להם כספים רבים". 

 


אז כמה באמת מרוויח יועץ משכנתאות ?

 


יועץ משכנתאות הינו מקצוע המשלב סיפוק אדיר ופרנסה טובה. יועץ טוב יוכל לחסוך ללקוח שלו כ10-15% מסך ההלוואה, הווה אומר - התייעצות עם יועץ מוסמך חוסכת עד עשרות אלפי שקלים! בוגרי הקורס יוכלו ליהנות מעצמאות כלכלית ואף לשלב את עבודת הייעוץ כקריירה שנייה. העמלה בגין ייעוץ משכנתאות נעה בין 6-12 אלף שקלים ! בחישוב פשוט: 2-3 לקוחות בחודש ואתם מסודרים. מובן שהשוק הוא אין סופי  שהרי כל אדם הקונה בית או ממחזר משכנתא זקוק לשירותיו של יועץ משכנתאות אשר יתווה בעבורו את הדרך אל החלום.(צור קשר)

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש