שתף

כמה דרכים להגדיל את ההכנסה שלכם

12.05.2015

בימים בהם מחירי הנדל"ן נוסק לשיאים חדשים, יוקר המחייה לא נרגע והשכר החציוני נמצא באזור ה-6000 ש"ח בלבד, אין פלא כי רבים מהישראלים נמצאים במצב כרוני של אוברדרפט (מינוס), מתקשים מאד לחסוך כסף, שלא נדבר על רכישת דירה.

 

ניתן להפנות אצבע מאשימה כלפי לא מעט גורמים, אבל בשורה התחתונה כל אזרח במדינה צריך לדאוג לעצמו, לכיס שלו ולמשפחה שלו. יש את האנשים שבוחרים להתלונן ולא לנקוט בפעולות אקטיביות לשיפור מצבם הכלכלי, ויש את מי שלוקח יוזמה וחושב על דרכים כאלו ואחרות על מנת לשפר את המצב הפיננסי, ולא פחות חשוב - להגיע לשלום בית...

 

יש כמה דרכים עיקריות לשפר את המצב הכלכלי:

 

  • להגדיל הכנסות
  • להקטין הוצאות
  • שילוב של 2 הדברים

 

המצב האידיאלי הוא כמובן השילוב בין השניים. אין זה משנה מהו המצב הכלכלי הנוכחי שלכם, תמיד ניתן לשפר אותו באמצעות לקיחת אחריות, שינוס מותניים והתכנסות לתהליך הזה במלוא הרצינות.

 

במאמר זה נתרכז יותר בפן של הגדלת ההכנסה ונציין כמה דרכים בעזרתן ניתן להרוויח יותר כסף מבלי לעזוב את העבודה (במידה ואתם שכירים) או את העסק (במידה ואתם עצמאיים).

 

1. מסחר בשוק ההון

 

שוק ההון זהו תחום רחב שדורש לא מעט ידע ונסיון. יחד עם זאת, וכמו כל דבר בחיים - שינויים גדולים מתחילים בצעד קטן. מי שמעולה קצת בכלכלה הישראלית והעולמית, קורה עיתונים כלכליים ועוקב פחות או יותר אחר הבורסות בעולם, יכול לנצל את הידע גם לעשיית כסף. ישנם לא מעט מכשירים פיננסים שניתן לסחור בהם - מניות, אג"חים, תעודות סל ועוד.

 

גם אם אינכם רואים את עצמכם סוחרי יום בשעות הפנאי, ניתן לתת למישהו שינהל את הכסף עבורכם. היום קיימות מספר תוכניות המאפשרות להשקיע בשוק ההון בעזרת חברות ביטוח (תמורת עמלה כמובן) כאשר יש גמישות מלאה בבחירת המסלולים - בין אם זה מסלול מנייתי או סולידי יותר, שינוי מסלולים ללא עמלות ועוד. קיראו עוד בנושא: פוליסת חיסכון או קרן נאמנות.

 

2. עבודה בתחום האינטרנט

 

תחום האינטרנט גם הוא תחום רחב ביותר. מי שעוסק בתחום יכול להתפרנס ממגון רחב של מקצועות - עיצוב גרפי, פרסום בגוגל, קידום אתרים אורגני, כתיבת תוכן, קידום ופרסום בפייסבוק ועוד. היתרון - מדובר בענף שנמצא בצמיחה מתמדת, הביקושים לאנשי מקצועי איכותיים רק עולים כי יותר ויותר עסקים מבינים את הפוטנציאל הגלום באינטרנט.

 

היתרון הגדול שבתחום, הוא הגמישות הרבה שמתאפשרת בעבודה מסוג זה, שיכולה להתבצע מהבית בשעות נוחות ולא שגרתיות. כמובן שלוקח זמן לצבור ידע, מיומנות וגם להשיג לקוחות, אבל בסופו של דבר ניתן להגיע להשלמת הכנסה נאה מאד ואף הכנסה עיקרית.

 

3. חלוקת עיתונים

 

מי שלא רואה את עצמו יושב מול מחשב ומתבונן בגרפים כל היום, ואין לו בעיה להשכים קום על מנת להביא עוד כמה גרושים הביתה - ישמח לדעת שיש כל הזמן ביקוש למחלקי עיתונים בשעות הבוקר המוקדמות. בעבודה כזו ניתן להרוויח בין 1000-2000 ש"ח בחודש, תלוי בהיקף, באופי החלוקה ועוד.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש