שתף

כל מה שצריך לדעת על תעודת הזהות הבנקאית

האם תעודת הזהות הבנקאית תהפוך את עולם הבנקאות לשקוף יותר? ולמה? התשובות המלאות בכתבה שלפניכם

27.03.2016

בחודש פברואר 2016 נשלחו ללקוחות הבנקים, לראשונה בהיסטוריה של ענף הבנקאות הישראלי, דו"חות מסודרים בנוגע לפעילותם לאורך השנה. דו"חות אלו, אשר נקראים גם "תעודות זהות בנקאיות", אמורים לחולל מהפך בענף ולהפוך אותו לתחרותי יותר.

קבלת הצעות להעברת חשבון בנק

תעודת זהות בנקאית: מה היא כוללת ואיך זה מועיל ללקוח?

תעודת הזהות הבנקאית תישלח ללקוחות אחת לשנה, בסוף חודש פברואר. מי שירצה לקבל את נתוניו במועד נוסף, יוכל לעשות זאת על ידי פנייה לסניף הבנק שלו. התעודה תישלח לכל לקח פרטי ולכל בעל עסק קטן.

ומה כוללת התעודה?

החלק הראשון ירכז את הנכסים וההתחייבויות של הלקוח בחשבון הבנק שלו - נתונים שירוכזו תחת הכותרת "יתרות". כאן ימצא את יתרת העו"ש שלו, את סך כל הפיקדונות שלו, את תוכניות החיסכון, את ההלוואות ועוד. החלק השני, תחת הכותרת "פעילות בחשבון", ירכז מידע הכולל שישה פרקים:

1. הכנסות מול הוצאות.

2. פיקדונות וחסכונות.

3. הלוואות (כולל: פירוט בנוגע לגובה הריבית, ההצמדה וכדומה).

4. העמלות ששילם הלקוח לאורך השנה.

5. מסגרת האשראי והריביות בחשבון עצמו.

6. דירוג האשראי - המסתמך על כל הנתונים שמופיעים בדו"ח.

כיצד תועיל תעודת הזהות הבנקאית ללקוח?

ראשית, הוא יוכל לעיין בצורה ברורה ומסודרת בכל הנתונים הנוגעים לחשבון שלו - נתונים שעד היום הוחזקו ברשות הבנק, אך לא נחשפו בפני הלקוח; שנית, הוא יוכל להשוות את מחירי השירותים השונים שהוא מקבל, אל מול מחירי השירותים בבנקים אחרים; שלישית, ובהתאם לדירוג האשראי שלו, יוכל הלקוח להתמקח על תנאי השירותים הפיננסיים שקבל מהבנק ומגורמים חוץ-בנקאיים.

בשורה התחתונה, תעודת הזהות הבנקאית אמורה להפוך את עולם הבנקאות הישראלי לשקוף וברור הרבה יותר. צעד זה הוא חלק מתהליך גדול יותר, אשר נועד להגביר את התחרות בענף, בדגש על תחום האשראי.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק ו/או לפתיחת חשבון בנק חדש, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש