שתף

כל הטיפים שיעזרו לכם בעת נטילת משכנתאות

השלב של נטילת משכנתא הוא שלב קריטי שכדאי שיתבצע בצורה מסודרת ולכלול בתוכו התייחסות לפרמטרים רבים כגון, ריבית משכנתא, הוצאות נלוות, החזרים חודשיים, שיפוץ עתידי ושאר עלויות שיש להתחשב בה

02.10.2011

רכישה של דירה היא צעד כלכלי גדול ומשמעותי ביותר, בעיקר עבור זוגות צעירים בתחילת דרכם שמנסים לבסס את עצמם כלכלית ולבנות לעצמם בית.

 

משום כך, השלב של נטילת משכנתא הוא שלב קריטי שחייב להתבצע בצורה מסודרת ולכלול בתוכו גם התייחסות לפרמטרים רבים כמו ריבית משכנתא, הוצאות נלוות, החזרים חודשיים, שיפוץ עתידי ושאר עלויות שיש להתחשב בהן.

כאשר אתם מבררים בנוגע למשכנתאות, חשוב שתעצרו רגע לקרוא את המאמר הבא.

 

 

כל מה שחשוב לדעת לפני נטילת משכנתאות

 

קודם כל, חשוב למפות את ההוצאות הצדדיות שעשויות לצוץ, החל משכר הטרחה למתווך הדירה, עבור ברכישה של ריהוט והובלה, ועד לשיפוצים והוצאות על ועד הבית.

 

רק לאחר חישוב של כל ההוצאות הללו קל להגיע אל הסכום הנכון של ההון העצמי (לעיתים נדרש להשלמת הון עצמי) שמשמש בעת נטילת משכנתא בבנקים, ולהתקדם בתהליך מבלי להיכנס לקשיים או להגיע לסכומים לא מציאותיים.

 

כעת, רצוי להתייחס גם אל הלוואות אחרות שקיימות, ולכסות אותן, כך שהחוב כולו יהיה מרוכז בתוך חשבון אחד עם תנאים טובים והחזרים חודשיים נוחים. בנוסף, חשוב להכיר מסלולי משכנתאות שונים ולהבין מה כל אחד מהם מציע.

לעתים, ישנה אפשרות לבחור מספר משכנתאות במקביל במספר מסלולים שונים, שכל אחד מהם מוצמד באופן שונה לריבית או למדד כך שיישמר איזון יחסי בהחזרים החודשיים.

 

את הפרטים המלאים על מסלולי משכנתאות ניתן לקבל הן בשיחה עם יועץ משכנתאות בבנקים, הן בעזרת יועצים חיצוניים לבנקים והן ממקורות חיצוניים כמו האינטרנט, מכרים וכן הלאה.

כך או כך, חשוב להתמצא בשוק של משכנתאות ולהבין מהן האפשרויות שעומדות לרשותכם.

 

משכנתאות - היצע רחב של אפשרויות לרשותכם

 

ההיצע של מסלולי משכנתאות הוא גדול, וניתן בקלות להתבלבל או לבחור בצורה שגויה.

על כן חשוב להתחיל לבדוק מסלולי משכנתאות ותמהיל משכנתא מותאם מראש, לברר ולאסוף מידע במספר מקומות ולא להיכנס ללחץ של זמן, לא להתפשר על משכנתאות שאינן מתאימות לכם ולא להיכנס לחרדות מיותרות.

 

תמיד תוכלו לקבל מספר הצעות של משכנתאות ולגשת עם המידע למקומות אחרים במטרה לשפר את ההצעה הקודמת ולהשיג תנאים טובים יותר, ריבית נמוכה יותר, דמי טיפול נמוכים יותר וכן הלאה.

 

דעו כי אם אתם מחפשים משכנתאות לטווח ארוך, רצוי לקחת משכנתאות שאינן צמודות למדד.

 

לאחר קבלת המידע על מסלולי משכנתאות בצעו חישובים על כלל ההוצאות הנלוות שלכם, על סכום ההלוואה המבוקש, על ההחזר החודשי הרצוי ועוד, והזינו את הנתונים בתוך מחשבון משכנתא שיעזור לכם להגיע לסכום סופי אותו תוכלו לבחון בצורה פרטנית ולהבין האם אלו משכנתאות ריאליות עבורכם.

 

לא חשוב אילו משכנתאות בחנתם, חשוב לדעת כי על פי רוב ההחזר החודשי צריך להגיע מקסימום אל שליש מההכנסות שלכם נטו. היכנסו עכשיו מחשבון משכנתא

 

רוצים להעזר ביועץ משכנתאות פרטי שילווה אתכם בתהליך לקיחת המשכנתא? השאירו פרטים וקבלו הצעה

במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:*
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:*
האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:*

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש