שתף

כיצד משתלם להעביר כספים לחו"ל?

הגופים השונים שמציעים שירותים להעברת כספים לחו"ל הם הבנקים השונים: רשות הדואר וחברות פרטיות להעברת כספים, ולאחרונה גם חברות להעברת כספים דרך האינטרנט. בעוד הבנקים הגדולים מאפשרים לרוב העברת כספים דרך חשבונות בנק בלבד, שירותים שמציעות החברות השונות, מאפשרים גם קבלת הכסף במזומן

11.04.2010

צריכים להעביר כסף מזומן לחו"ל ובמהירות? אתם חיים בתקופה הנכונה.

כיום מאפשרים אמצעי התקשורת השונים העברה בנקאית קלה ופשוטה מתמיד.

יחד עם זאת, על מהירות - צריך לשלם.

במידה ואין לכם חשבון בנק בחו"ל, אליו ניתן להעביר את הכסף בהעברה בנקאית, ואתם צריכים את הכסף באופן דחוף, תיאלצו להיפרד מסכומים לא מבוטלים עבור השירות. התפתחות שוק התקשורת והאינטרנט, יחד עם חדירתן לישראל של מספר חברות להעברת כספים, דוגמת WESTREN UNION, גיוונה באופן משמעותי את האפשרויות שעומדות בפנינו.

הגופים השונים שמציעים שירותים להעברת כספים לחו"ל הם הבנקים השונים: רשות הדואר וחברות פרטיות להעברת כספים, ולאחרונה גם חברות להעברת כספים דרך האינטרנט.

בעוד הבנקים הגדולים מאפשרים לרוב העברת כספים דרך חשבונות בנק בלבד, שירותים שמציעות החברות השונות, מאפשרים גם קבלת הכסף במזומן.

1. העברה כספית דרך הבנק - הבנקים מציעים שירותים קבועים או חד פעמיים להעברת כספים מיידית לחשבונות שונים בחו"ל. גובה התשלום והעמלות תלוי במספר משתנים: גובה הסכום הכספי, שימוש בשירותים הקבועים או החד פעמיים, ובנוסף לכך במידה ואנו מעבירים את הכסף מחשבון בשקלים, חשוב להתייחס גם לשער ההמרה שקובע הבנק למטבע הזר. עמלת ההעברה נקבעת לפי גובה הסכום, כאשר הבנקים "הבינלאומי" ו"הפועלים" דורשים עמלת מינימום על סכומים עד 200 דולרים.

"הבינלאומי" הוא היקר ביותר - הבנק גובה עמלה של 12 דולרים לסכום של עד 200 דולרים.

שלושת הבנקים האחרים: טפחות , לאומי ודיסקונט - גובים עמלה באחוזים מתוך סכום העברה.

בעת העברת סכומים של עד 200 דולרים, שני הבנקים המשתלמים יותר הם "לאומי" ו"מזרחי-טפחות", הדורשים עמלות של כ0.2% (מזרחי-טפחות - 0.175%, לאומי- 0.225%). כאשר מדובר בסכומים גדולים יותר, הופכות העמלות של "הפועלים" ו"הבינלאומי" למשתלמות ביותר.

בעת העברת סכומים קטנים וגדולים כאחד, ניתן להתמקח עם הבנקאים, ולקצץ עד ל-50% מגובה העמלות.

דרך נוספת לקצץ בעמלות היא ביצוע העברות דרך האינטרנט, המוזילה במרבית מהמקרים את העלויות ("הבינלאומי" מציע 25% הנחה).

חשוב לזכור, שבנוסף לסכומי העמלות, העברת כספים שכרוכה בהמרה משקל למטבע הזר, מושפעת מאוד מיחס ההמרה של הבנק.

לכן, עבור מי שמעביר באופן קבוע סכומים גדולים לחו"ל משתלם יותר להחזיק חשבון מט"ח בבנק, ולא להמיר למט"ח בכל פעם.

העברה קבועה של כספים לשותפים עסקיים או לקוחות וספקים בחו"ל, משתלמת יותר בכל הבנקים.

במידה ומדובר בהעברות קבועות של כספים, ניתן לחסוך גם מסכומי העמלה הקבועים בסכומים נמוכים, ובנוסף לקבל הטבות קבועות לסכומים גדולים יותר ("הפועלים", לדוגמא: מציע 0.25% בהעברות קבועות לעומת 0.35% בהעברות רגילות). 

2. מעבירים דרך הדואר / חברות להעברת כספים - בעוד שהבנקים מאפשרים לנו להעביר כספים דרך חשבונות בנק קיימים לחשבונות בנק בחו"ל, מציעות לנו חברות שונות העברת כספים במזומן או באשראי לסניפי החברות ברחבי העולם ללא צורך בחשבון בנק. השירות עשוי לשמש תיירים או מטיילים שנתקעו ללא כסף במהלך החופשה וזקוקים למזומנים בדחיפות, גם אנשי עסקים יכולים להשתמש בשירותים אלה, אם כי מדובר בעמלות גבוהות מאוד ביחס לערוצים האחרים.

חברות להעברת כספים מאפשרות להעביר סכומי כסף במזומן או באשראי ללא קשר לחשבון הבנק, ההעברה מתבצעת בתוך דקות ספורות אל סניף החברה במדינת היעד.

בסניפי הדואר נוכל להשתמש בנוסף לשירותי ה"ווסטרן יוניון", שסניפיה פרוסים כמעט בכל מקום בגלובוס, גם את "EURO JACK" ו- "EURO JACK".

 "QUICK PAY" הוא שירות של "WESTREN UNION", המציע העברת כספים בעמלה קבועה לחשבונות בנק בחו"ל. שירות שאורך 4 ימים, ולכן מתאים למי שלא לחוץ בזמן.

שירות ה- "QUICK PAY" מציע העברת כספים מיידית בעמלה קבועה של 15 דולר בלבד (עד ל-3,000 דולרים), אולם ניתן להעביר כספים רק לחברות המנויות על השירות.

בנוסף לסניפי הדואר מאפשר גם בנק דיסקונט להשתמש בשירותי "MONEYGRAM" הבינלאומית, שפועלת באופן דומה.

בשל העלות העצומה של העמלות בדרך זו, יש להשתמש בחברות אלה רק במצבים דחופים, וכשאין ברירה אחרת.

3. העברות און-ליין - ככל שגדלים הסכומים התפתחות האינטרנט לא פסחה גם על עולם העברות הכספים. כיום האופציה המקוונות היא הנוחה ביותר לביצוע העברות כספים לחו"ל, שכן היא לא דורשת חשבון בנק קיים, וניתן לשלם באמצעות כרטיס האשראי. ככל שהסכומים הולכים וגדלים, הופכים השירותים המקוונים של החברות ושל הבנקים למשתלמים וכדאיים יותר.

4. מעבר לכך, ניתן להעביר כספים באמצעות שירות העברת הכספים של חברת "paypal" שהיא מעין ארנק אלקטרוני שיש לטעון אותו בכסף וניתן להעביר אותו לכל מקום בעולם (החברה הנה בבעלות "EBAY" והיא מיועדת במקור לאפשר טרנזאקציות בין קונים ומוכרים ברשת האינטרנט).

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק ו/או לפתיחת חשבון בנק חדש, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש