שתף

כיצד לקנות בזול רכב חדש מליסינג

אם אתם מחפשים דרך לרכוש רכב חדש במחיר זול יחסית, כדאי לכם להכיר את האפשרות לרכוש רכב מחברת הליסינג במסלול שהוא חשאי בחלקו, מסלול שבו משווקות על ידי החברות הללו מכוניות עם אפס קילומטר. כל הפרטים בכתבה שלפניכם

26.07.2017

לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד לצורך קבלת מימון לקניית רכב התקשרו אלינו עוד היום - 072-338-5115

 

חברות הליסינג לא ממש משווקות אותן בראש חוצות – אבל המכוניות שהן מוכרות עם אפס ק"מ בהחלט יכולות להשתלם.

אם אתם מחפשים דרך לרכוש רכב חדש במחיר זול יחסית, כדאי לכם להכיר את האפשרות לרכוש רכב מחברת הליסינג במסלול שהוא חשאי בחלקו, מסלול שבו משווקות על ידי החברות הללו מכוניות עם אפס קילומטר.

בשנים האחרונות, החברות הללו מנסות להיכנס יותר ויותר גם למכירה ללקוחות פרטיים, כאשר רוב המכירות שלהן מטבע הדברים הן של מכוניות משומשות, לאחר שאלו מסיימות את תפקידם בציי הרכב.

עם זאת, כמה אלפי כלי רכב מדי שנה נמכרים ישירות לנהגים על ידי חברות הליסינג מהניילונים - ללא שעברו קודם לכן אצל ציי הרכב.

חלק גדול מהציבור שמעוניין ברכישת מכוניות חדשות, אינו מכיר את המסלול הזה מאחר והחברות אינו משווקות אותו בהיקף נרחב וברעש גדול.

במקרים רבים, גם אם הלקוח מעוניין ברכב מסוג זה, הוא יתקשה למצוא אותו בפרסומים הרשמיים, ויצטרך להגיע במו רגליו לאזורי המכירה.

הסיבה לכך פשוטה: מאחר והמחירים שלהן נמוכים יחסית, החברות אינן מעוניינות להרגיז יותר מדי את היבואנים הפרטיים ולא רוצות לפגוע ביחסים שלהם איתן.

צריך לזכור שיבואני הרכב מוכרים את המכוניות הן לחברות הליסינג והן ללקוחות הפרטיים. אם חברות הליסינג מוכרות ישירות ללקוח רכב חדש, הן מתחרות בעצם ביבואנים.

מאחר שהמחירים של חברות הליסינג עשויים להיות נמוכים בהרבה בשל ההנחות המשמעותיות שהן מקבלות על רכישת כמות גדולה של רכבים, היבואנים יתקשו להתחרות בהן בהצעות ללקוח הפרטי.

הממונה נאבק

למרות הדברים, בינתיים נראה שלכל הפחות, מרבית החברות מבינות לבד, כי עדיף להן לשמור את הערוץ הזה כערוץ צדדי.

הסיבה פשוטה: אם הן ימכרו יותר מדי מכוניות בשיטה זו, יבואני הרכב יכולים להוריד את המחירים הרשמיים, והדבר יפגע בשווי המכוניות המשומשות, ויסב נזק כבד לחברות הליסינג שכן שווי המלאי שלהן יצנח משמעותית.

לפיכך, חברות הליסינג משתמשות בערוץ המכירות הישיר בעיקר כדי למכור מכוניות שלא נמכרו בדרך אחרת.

כלי הרכב הללו הם בדרך כלל כאלו שלא נמצא להם דורש אצל הלקוחות המוסדיים ונותרו במלאי.

מאחר שהמלאים הללו עולים כסף – ומאחר שהמכוניות מתיישנות - חברות הליסינג מוכנות להוציא אותן למכירה בהנחות שמגיעות לעיתים ל-15 עד 20 אחוזים.

אם אתם רוכשים רכב כזה יש לזכור שהעובדה שהוא החל את דרכו בחברת הליסינג, עשויה להפחית ממחירו בעת מכירה חוזרת, למרות שהוא מגיע עם אפס קילומטרים, זאת אלא אם חברת הליסינג תרשום את הלקוח כיד הראשונה של הרכב, דבר שניתן לעשות היום על פי התקנות בשוק - אם כי החברות לא ששות לעשות זאת.

מטבע הדברים מגוון כלי הרכב שניתן לרכוש בשיטה זו מצומצם יחסית, אין מגוון רחב של צבעים, והאבזור הוא בסיסי למדי.

אם הנושא הזה פחות חשוב לכם, תוכלו למצוא מחירים משתלמים מאוד אם תקדישו לכך את הזמן הדרוש כדי לחפש את הרכב המתאים בנקודות המכירה הישירה של חברות הליסינג.

מדי פעם, ניתן למצוא כלי רכב כאלה גם במבצעים נקודתיים של מועדוני הצרכנות והלקוחות הבולטים בישראל כמו חבר או הוט, או באתרי אינטרנט שמארגנים מכירות קבוצתיות של קניית ישירה מחברות ליסינג.

 

 

>>> מחפש פתרונות מימון לרכב? לחץ כאן

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש