שתף

"סיכמתי עם הקואליציה שמעבירים את חוק מיסוי ריבוי דירות ללא כל שינוי עם חזרת הכנסת לפעילות"

כך קבע היום (ב') שר האוצר, משה כחלון, לאחר שלפני כחודשיים קבע בג"ץ כי נפל פגם מהותי בהליך חקיקת החוק השנוי במחלוקת. במקביל, בתגובה לביקורת בנושא, הדגיש כי תוכניות הבנייה החדשות במסגרת "מחיר למשתכן" מותאמות גם לדירות קטנות יותר

02.10.2017

"יש לי סיכום עם הקואליציה שאנחנו מעבירים את החוק ששמו חוק מיסוי ריבוי דירות (חוק מיסוי דירה שלישית) כפי שזה היה, ללא כל שינוי, מיד עם חזרת הכנסת לפעילות. נתקן את הדרוש תיקון, נביא את זה למליאה, ונכשיר את החוק מחדש", התחייב היום (ב') שר האוצר, משה כחלון (כולנו).

סיכום עם הקואליציה

החוק "יחזור מיד עם חזרת מושב הכנסת לוועדת כספים. בג"ץ קיבל לצערי החלטה לדעתי לא נכונה ולא במקום, ואני לא מבין לאיזה לחץ נכנעו שם, והורה לנו להחזיר את זה (את החוק) לתיקון בכנסת", הוסיף השר במסגרת צ'אט שערך בדף הפייסבוק שלו, בו ענה על שאלות שונות שהוצגו בפניו בשלל נושאים מגוונים.

במקביל, נשאל האחרון מדוע הוא לא מנהיג מהלך דומה לרפורמה שהנהיג לפני כמה שנים בתחום הטלפונים הסלולאריים, גם בשוק הדיור, ו"מכניס" קבלנים סיניים גדולים לבנות באדמות מדינה, על מנת להוריד את המחירים בשוק הדיור, ולהביא את הקבלנים הישראליים "ליישר קו".

"זה מה שאנחנו עושים. אישרנו שש חברות סיניות שיגיעו לארץ עם כל הציוד שלהן, המנופים והמהנדסים והעובדים שלהם. חלקם כבר פה. לצד זה סיכמנו עם ממשלת סין על הבאת 20 אלף עובדים ש-6,000 הראשונים מהם מויינו, והם בדרך לארץ", השיב.

"אין לי ספק שבשנת 2018 תהיה שנת תנופה אדירה בדיור" 

"אין לי ספק שבשנת 2018 תהיה שנת תנופה אדירה בדיור. עכשיו אנחנו רואים את כל הארץ עם מנופים מנופים, וזה לא סתם. עובדים. מייצרים. בונים. מתכננים להרבה שנים קדימה. יהיו לנו גם עובדים ישראליים, שהם חשובים לנו ושאנחנו שומרים עליהם, וגם עובדים סיניים וגם חברות סיניות", התחייב.

"כשהגעתי למשרד האוצר, היה מחסור אדיר בדירות. דבר שאין אותו היום"

בנוסף התייחס כחלון לביקורת שנמתחה עליו במסגרת הצ'אט באשר לגודלן של תמהיל הדירות במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן". בשאלה שהציג, תמה השואל מדוע במסגרת פרויקט הדיור, לא נבנו דירות קטנות יותר, "המתאימות יותר לזוגות הצעירים בתחילת דרכם". מצב, שהיה, לטענת השואל, מוזיל את עלותן. השואל הוסיף ותמה מדוע כחלון לא מכתיב לקבלנים לבנות דירות קטנות יותר.

"זו שאלה מצויינת. הלוואי והייתה לי תשובה טובה", מסר שר האוצר.

"כשהגעתי למשרד האוצר, היה מחסור אדיר בדירות. דבר שאין אותו היום. לכן לקחתי את הקרקעות המאושרות, כדי ליצור קרקע זמינה.  אמרתי תוציאו הכול. בלי לשנות תוכניות כי הדבר היה לוקח שנה ושנתיים. התב"עות הישנות יש בהן גם תמהיל של דירות גדולות, אבל התב"עות החדשות מותאמות גם לדירות קטנות".

"ברעננה ובמבשרת היו דירות גדולות, כי לא הייתה לנו ברירה. אם הייתי לוקח הכל לשינוי תב"ע, הייתי מחכה שנה ושנתיים בלי להיות במצב שאנחנו נמצאים בו היום, שבעוד שלושה שבועות בערך, האנשים הראשונים יקבלו מפתחות, וייכנסו לגור בדירות שלהן".

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשקעה בקרקע פרטית, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש