שתף

כוכבים נופלים? זמן למשאלות

כיום כאשר כמעט לכל אזרח יש כרטיס אשראי אחד אם לא יותר, שיטת הנקודות משמשת כתמריץ להגדלת כמות הרכישות של הלקוחות. והנה קמה חברת ויזה כ.א.ל, והכריזה שהיא מבטלת את שיטת הנקודות תמורת כוכבים. מה במקום?

31.08.2007

חברות האשראי השונות מציעות חדשות לבקרים מבצעים תמורת נקודות. הן מבטיחות שתמורת כמה כוכבים תוכלו להגשים חלומות. חברות כרטיסי האשראי החלו בשיטת הנקודות במטרה לגייס לקוחות חדשים. כיום כאשר כמעט לכל אזרח יש כרטיס אשראי אחד אם לא יותר, שיטת הנקודות משמשת כתמריץ להגדלת כמות הרכישות של הלקוחות. והנה קמה חברת ויזה כ.א.ל, והכריזה שהיא מבטלת את שיטת הנקודות תמורת כוכבים.

מה במקום?

חברת ויזה כ.א.ל יצרה קשר עם כ- 40 רשתות שונות בתחומי המזון, ביגוד ואופנה, בידור ותרבות, בהן יקבלו בעלי הכרטיס הנחות בשווי של 5% - 10% משווי הקנייה (ברשתות המציעות אטרקציות שווי ההנחה הנו 20%), זאת בנוסף למבצעים והנחות שמציעות אותן רשתות לכלל הלקוחות. מספר הרשתות בהן כל בעל כרטיס אשראי יוכל לקבל הנחה תלוי בגובה סך החיוב החודשי הממוצע בכרטיס אשראי . בעל כרטיס אשראי בו סכום הרכישות החודשיות הממוצע הנו עד 1,500 ש"ח לחודש יוכל לבחור 10 בתי עסק מתוך הרשימה, עד 3,000 ש"ח – 15 בתי עסק, עד 5,000 ש"ח – 20 בתי עסק, עד 8,000 ש"ח – 25 בתי עסק, ומעל 8,000 ש"ח – 30 בתי עסק. בין בתי העסק שברשימה מופיעים רשת ארקפה, בורגר קינג , ספגטים, טיב טעם, הבימה, הדרן, קרביץ, ביטוח ישיר, ארקיע, פתאל ועוד.

האם שינוי השיטה הנו לטובה או לרעה?

שיטת הנקודות בויזה כ.א.ל לפי השוואות שונות בין המבצעים של חברות כרטיסי האשראי נמצא כי ויזה כ.א.ל הציעה מבצעים בעלי ערך פחות למול מבצעי חברות כרטיסי האשראי האחרות כגון ישראכרט ולאומי קארד. כך למשל לאומי קארד מציעה 40 ש"ח הנחה ברשת ניו פארם על רכישה של מעל 200 ש"ח ובויזה כ.א.ל אותה רכישה מזכה את הלקוח ב- 5% הנחה (10 ש"ח).

בלאומי קארד ניתן לקבל כרטיס נוסף חינם על רכישת כרטיס לסרט בסינמה סיטי ו-ויזה כ.א.ל מציעה 10% הנחה לכרטיס בקולנוע רב חן. ישראכרט מציעה 50% הנחה תמורת כוכבים בסטימצקי, ו-ויזה כ.א.ל מציעה 50% הנחה בצומת ספרים תמורת נקודות.

במידה ואתם מבצעים רכישות גדולות ו/או תכופות ברשתות הנותנות הנחה לבעלי כרטיס ויזה כאל, שיטת ההנחות הקבועה יכולה להניב עבורכם חיסכון. כמו כן, יש לזכור שבשיטת הכוכבים ניתן לרוב לממש את המבצע באופן חד פעמי זאת בשונה משיטת ההנחות הקבועות.

מה יהיה בשאר חברות כרטיסי האשראי?

בישראכרט שנת 2007 היא שנת הכוכבים ולאומי קארד לא מורידה הילוך בכל הנוגע להרחבת סל המבצעים ללקוחותיה.

לטענת חברות אלה, שיטת הכוכבים לא איבדה מזוהרה, והצלחתה תלויה בכדאיות וערך המבצעים שמוצעים.

בנוסף לערכם של המבצעים יש חשיבות גם לגודלה של הרשת המספקת את ההנחה.

ככל שהרשת יותר פופולארית ובפריסה רחבה כך יותר לקוחות יוכלו לנצל את המבצע. אם אתם בעלי כרטיס ויזה כ.א.ל תוכלו להמשיך ולצבור נקודות עד סוף 2007 ולנצלן עד סוף 2008.

בכל הנוגע לצבירת נקודות במסלול הנוסע המתמיד המסלול יימשך אך הוא יהיה במקביל למסלול ההנחות הקבועות, כלומר צריך יהיה לבחור באחד משני המסלולים.

אצלנו אומרים שכשכוכבים נופלים צריך לבקש משאלות.

להזמנת כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחץ כאן 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש