שתף

כדאי להיות מכוסים - גם במקרה של פגעי טבע: ביטוח דירה, מבנה ותכולה

ביטוח דירה (נקרא גם ביטוח מבנה) וביטוח תכולה מציעים מענה מלא למקרים של נזקים כאלו ואחרים לדירה ולמה שנמצא בתוכה.

27.11.2016

כולנו מקווים שאירועי השריפות שליוו אותנו בימים האחרונים ייעלמו בקרוב, אך לאחר שאחרונת הלהבות תיכבה, יצטרכו בעלי הבתים שניזוקו להתמודד עם משימה חדשה: כיצד לכסות את הנזק שנגרם. המשימה הזו תהפוך פשוטה הרבה יותר למי שרכש מבעוד מועד ביטוח דירה וביטח תכולה. זה הזמן הטוב ביותר להבין במה בדיוק מדובר.

 

להיות מוכנים לכל תרחיש לקבלת הצעות לביטוח דירה, מבנה ותכולה

 

ביטוח דירה (נקרא גם ביטוח מבנה) וביטוח תכולה מציעים מענה מלא למקרים של נזקים כאלו ואחרים לדירה ולמה שנמצא בתוכה. הנזק יכול להיגרם מפריצה לבית, לדוגמה, מתקלה בצנרת שהביאה להצפה וגם בעקבות נזקי טבע: הצפות, שריפות ועוד. למעשה, הוא מכסה את עלויות הנזק במקרים כאלו, שיהיו באופן טבעי לא צפויים ולא בשליטת בעלי הדירה.

 

מה ההבדל בין ביטוח דירה לביטוח תכולה?

 

ביטוח דירה מתייחס למבנה עצמו ולכל הדברים הקשורים בו - חלונות, דלתות, קירות ואפילו שטיחים מקיר לקיר. ביטוח תכולה מתייחס לחפצים אשר נמצאים בבית, כולל טלוויזיות, רהיטים, מחשבים וכדומה.

 

כאשר אתם מבקשים להזמין פוליסת ביטוח, מומלץ שתתעכבו לכמה דקות על הסעיפים השונים המצוינים בה. כך לדוגמה, פוליסת ביטוח תכולה מוזלת היא כזו שלא מכסה מקרי פריצה; פוליסת ביטוח דירה יכולה לכלול גם סעיפים מיוחדים, כמו מימון החלפת מפתחות או מנעולי דלתות, תכשיטים וחפצים יקרי ערך ששווים יותר מ-10% מעלות כל החפצים בדירה לא נכללים בדרך כלל

 

בפוליסת ביטוח תכולה ודורשים התייחסות נפרדת.

 

אלו רק חלק מהסעיפים שעליהם כדאי להתעכב בעל הזמנת פוליסת ביטוח דירה ותכולה. כך או כך, מדובר במהלך חשוב, שאמנם ידרוש מכם תשלום של סכום חודשי מסוים, אבל במקרה של נזק יחסוך לכם הרבה מאוד כסף ובעיקר כאבי ראש מיותרים. כאן נזכיר שאם נטלתם משכנתא למימון רכישת הבית שלכם, ביטחתם אותו בביטוח דירה במסגרת ביטוח המשכנתא - אך עדיין ידרשו לבטח את התכולה, אם תרצו בכך.

 

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader