שתף

כבר לא עומדות לבד, בחוץ: הלוואות חוץ בנקאיות

הסקרים האחרונים מראים כי אחד מכל ארבעה ישראלים, שנזקק לקחת הלוואה למטרה כלשהי – עושה זאת דרך הלוואה חוץ בנקאית. עכשיו כבר אין ספק שמדובר בשינוי של הרגלי הניהול הפיננסי של הישראלים

13.08.2017

רבע מהישראלים נוטלים הלוואות חוץ בנקאיות!

 

מסקרים שנערכים בתחום הצרכנות הפיננסית עולה כי יותר ויותר ישראלים פונים לקבלת הלוואות חוץ בנקאיות.

 

הלוואות חוץ בנקאיות משמשות כאלטרנטיבה נוחה ופשוטה יחסית לקבלת מימון מבלי להתחנן ולהזדקק לחסדי הבנק, ומבלי להגדיל את האובליגו (ההתחייבויות) בחשבונות הבנק של הצרכנים.

 

הסקרים האחרונים מראים כי אחד מכל ארבעה ישראלים, שנזקק לקחת הלוואה למטרה כלשהי – עושה זאת דרך הלוואה חוץ בנקאית .

 

אין ספק כי מדובר בשינוי של הרגלי הניהול הפיננסי של הישראלים.

 

ההסברים לכך ברורים וקשורים הן למשבר במשק ולמיתון שמשפיע על רוב הצרכנים, והן לעניין האיסור לחריגה בחשבונות הבנק המביא לדרישה גבוהה יותר למימון והלוואות.

 

הפופולאריות של הלוואות חוץ בנקאיות נובעת גם מהעובדה שחברות האשראי החוץ בנקאי מעניקות הלוואות לצרכן באופן שמאפשר לו לנהל בצורה כמעט עצמאית ומוחלטת את רמת ההחזר החודשי בהתאם ליכולותיו.

 

אין ספק כי כניסתן של הלוואות חוץ בנקאיות אל שוק ההלוואות הביא לפריחתה של תחרות שעושה טוב לכל ציבור צורכי האשראי.

 

כיום מרבית הבנקים בישראל הבינו שהם עומדים אט אט לאבד נתח גדול של ציבור, והחלו במאמצים שיווקיים למתן פתרונות אשראי בכלל והלוואות בפרט ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאליים.

 

המאמץ הזה מתבטא בריביות אטרקטיביות, תהליך מתן הלוואה קצר יותר מבעבר, תנאי החזר נוחים וכד'.,

 

הלוואות חוץ בנקאיות – כדאי או לא כדאי?

 

כאמור, כיום קיימים מספר מקורות מימון חדשים עבור הלוואות לעסקים או חוץ בנקאיות. מדובר בחברות האשראי, קרנות, בתי השקעות, חברות ביטוח, חברות אשראי, ולמי שממש בצרות יש גם אפשרות ליטול הלוואה דרך השוק האפור.

 

נשאלת השאלה האם הלוואות חוץ בנקאיות אכן כדאיות ללקוח, או שהן מוצא של מצב חוסר ברירה כשהבנק "סוגר את הברז"? ברוב המקרים התשובה לכך נעוצה ביכולותיו של הלקוח ובמצבו הפיננסי הכללי.

 

בכל מקרה, ניתן לומר שעצם נתינת אפשרות לקבלת הלוואות מעוד גורמים מלבד הבנקים היא ברוכה ומסייעת לחלק מהציבור.

 

לפניכם כמה מהסיבות הטובות ליטול הלוואות חוץ בנקאיות:

 

1. האובליגו בבנק אינו גדל - כל הלוואה שניקח מהבנק תגדיל את האובליגו שלנו, ועלולה להוות בעיה בעתיד אם נצטרך שוב סוג של מימון. נטילת הלוואה חוץ בנקאית מנטרלת את בעיית הגדלת האובליגו.

 

2. תחרות בריאה תורמת לצרכן – כניסתם של גופי מימון חוץ בנקאי, מאפשרת ללקוח לבחור בין כמה חלופות, מגבירה את התחרות בשוק, וכך תורמת לכך שהלקוח יקבל הלוואה בתנאים טובים יותר מאשר בעבר.

 

3. זמינות ומענה מהיר - כשלקוח מבקש הלוואה חוץ בנקאית מחברת מימון חוץ בנקאי, הוא מקבל מענה ופתרון בזמן קצר ביותר, בניגוד למצב של בקשה להלוואה מהבנק, המצריך תהליך אישורים ארוך ומייגע (למעט מקרים של הלוואות אקספרס).

 

אז כדאי לשקול נטילת הלוואה חוץ בנקאית בעת הצורך?

 

באופן כללי, כדאי תמיד לשקול כמה שיותר אפשרויות בעת ביצוע כל סוג של עסקה, אבל יש לזכור דבר אחד: הלוואה חוץ בנקאית קלה יותר לקבלה, אך יקרה יותר להחזר.

 

החיסרון הבולט של הלוואות חוץ בנקאיות הוא הריביות הגבוהות יותר מהריביות שדורשים הבנקים, וזאת כיוון שאותן חברות לא "נהנות" מביטחונות חזקים של הלקוח לעומת הבנק.

 

כלומר, הסיכון גבוה יותר.

 

וזכרו! כשהסיכון גדל - המחיר עולה....

 

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בכל הנוגע להלוואה לכל מטרה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש