שתף

יש לכם ביטוח בריאות? כמה כללים חדשים אמורים להקל עליכם בעת הגשת תביעה

יש לכם ביטוח בריאות? כמה כללים חדשים אמורים להקל עליכם בעת הגשת תביעה

31.07.2016

לפעמים, אצבען של חברות הביטוח בכל הנוגע לדחיית תביעות קלה מאוד על ההדק. לא מדובר בקביעה חסרת בסיס, אלא בעניין שנבדק והוכח בביקורות של הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, דורית סלינגר, שבוצעו ממש לאחרונה. בעקבות ביקורות אלו, הוציאה הממונה הנחיות חדשות, שאמורות להקל על המבוטחים בעת הגשת התביעות.

 

אין לכם עדיין ביטוח בריאות פרטי? קבלו הצעות

 

הדחייה לא יכולה להיות אוטומטית וללא נימוק

 

בביקורות שהוזמנו על ידי הממונה על הביטוח התברר כי חברות שונות למעשה דוחות תביעות רבות על סמך קריטריונים והערכות שהגדירו בעצמן, וכי חלקן אף אינן טרחו להסביר בצורה מפורטת מדוע דחו את התביעה.

 

בהתאם לכך, היא קבעה כמה הוראות חדשות, שיחייבו את החברות כולן. ההוראות הבולטות ביותר הן החובה לנמק בצורה מפורטת את סיבת הדחייה, הגבלת החברות בכל הנוגע לדחיית תביעה בשל אי-גילוי פרטים מצד המבוטח והחיוב לברר את התביעה (מצד חברת הביטוח) גם אם ללקוח ישנו חוב מסוים כלפיה.

 

נוסף על כל אלו, יוכל מעתה הלקוח לבקש מפורשות כי ההודעות והעדכונים שהוא מקבל מחברת הביטוח, כמו גם החומרים שהוא שולח בעצמו, יתקבלו לא רק בדואר, אלא גם באמצעי תקשורת אחרים שנוחים לו יותר, לבחירתו. כך ההתנהלות מול החברה תהיה נוחה, מהירה וברורה יותר.

 

הממונה על הביטוח אף הוציאה הנחיות פרטניות בנוגע למצבים בריאותיים ספציפיים של מבוטחים, כדי למנוע הישנות מקרים שבהם תביעה נפלה בין הכיסאות ונותרה `בתחום האפור`. כעת, מקרים אלו יהיו ברורים יותר ויגדילו את סיכויי המבוטח לזכות בתביעתו.

 

כידוע, נטייתן של רוב חברות הביטוח היא שלא לממש את הפוליסה, כלומר לא לקבל את תביעתו של הלקוח - גם משום שכך הן מפסידות כסף וגם כמעין מנגנון הגנה נגד נוכלים ורמאים. לכן כאשר הדברים אינם ברורים כהלכה, החברה יכולה לנצל זאת לטובתה. הגדרת הדברים כהווייתם, כפי שעשתה סלינגר, תמנע מצבים שכאלו במקרים שבהם המבוטח אכן זכאי לכסף מהביטוח.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader