שתף

ישראלים וכרטיסי אשראי – 5 עובדות ששווה מאוד לדעת

כמה כרטיסי אשראי ישראלי ממוצע מחזיק בכיסו? ולמה דווקא אותם? התשובות לשאלות מעניינות אלו ונוספות, בכתבה שלפניכם

14.06.2015

סקר חדש מגלה נתונים מעניינים על הרגלי השימוש שלנו בכרטיסי אשראי. לפניכם כמה עובדות מעניינות העולות ממנו:

1. כמה כרטיסים יש לנו – מהסקר עולה כי כ-35% מהישראלים מחזיקים בין 3 ל-5 כרטיסי אשראי. לרוב הישראלים, כ-63%, יש 1-2 כרטיסי אשראי או שניים. מספרם של האזרחים בעלי כרטיס אשראי בודד הולך ויורד. רק 26% ב-2015 לעומת 33% בשנת 2012 ו-40% בשנת 2011. לשני אחוז מהישראלים יש יותר מ-5 כרטיסי אשראי.

הלוואות לכל מטרה

2. איך אנחנו בוחרים את כרטיס האשראי שלנו – מתברר שיותר ויותר ישראלים לא לוקחים אוטומטית כרטיס אשראי שהבנק מציע להם ו- 57% בוחרים את הכרטיס על פי ההטבות וההנחות שהוא מציע. זהו שינוי משמעותי בהשוואה ל-2013, אז רק 26% ציינו שבחרו את כרטיס האשראי שלהם על פי ההטבות וההנחות שהוא מציע, בעוד הרוב, 63%, פשוט בחרו את כרטיס האשראי שהבנק שלהם הנפיק.

ככל הנראה, מצביע השינוי על כך שהשינויים, שעשו בשנים האחרונות בחברות האשראי בסוגי ההטבות ובתנאים שלהן, עונים לצרכי הציבור.

3. כמה אנחנו מגהצים - מרבית הישראלים, כ-72% מהנסקרים, סיפרו שהם מעדיפים להשתמש בכרטיס האשראי שלהם רק בעסקאות שסכומן גבוה מ-40 שקל. כ-35% דיווחו שהם משלמים באמצעות כרטיס אשראי גם בעסקאות קטנות יותר.

4. תדירות השימוש שלנו – מעט יותר ממחצית הישראלים (52%) נוהגים לעשות שימוש בכרטיס האשראי שלהם פעם ביום, או כמעט בכל יום. 32% משתמשים בכרטיס עד שלוש פעמים בשבוע.

ומה ביחס למגמה?

29% דיווחו שהם משתמשים בכרטיס שלהם בתדירות גבוהה יותר כעת, מאשר בעבר.

49% אמרו כי אין שינוי בהרגלי הגיהוץ שלהם.

5. הורים משתמשים יותר – נתון מעניין נוסף: 30% מההורים הישראלים משתמשים בכרטיסי האשראי שברשותם על בסיס יומי. לעומת זאת, 25% מהנסקרים שאין להם ילדים משתמשים בכרטיס אשראי רק פעם בשבוע או אפילו פחות.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לקבלת כרטיס אשראי חוץ בנקאי, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש