שתף

טיפים לבחירת יועץ משכנתא

הגעתם לשלב רכישת דירה? רובכם תזדקקו כנראה לעבור את התהליך המייגע והמורכב של מציאת הבנק למשכנתאות עם התנאים הטובים ביותר עבורכם להלוואת משכנתא
21.09.2009

הגעתם לשלב רכישת דירה? רובכם תזדקקו כנראה לעבור את התהליך המייגע והמורכב של מציאת הבנק למשכנתאות עם התנאים הטובים ביותר עבורכם להלוואת משכנתא.

בעבר לאיש מאיתנו לא הייתה אופציה אחרת. היינו צריכים לכתת רגלינו כדי להשיג את המשכנתא הטובה ביותר, ולא בטוח שאכן הגענו לתוצאה הטובה ביותר עבורנו.

כיום, קיימות חברות יעוץ משכנתא רבות, המתמחות במתן שירותי ייעוץ משכנתאות לכל מי שעומד לפני נטילת משכנתא.

בישראל 2009 עדיין 93% מנוטלי המשכנתאות מוותרים על הוצאה של 4000 ש"ח (עלות ייעוץ משכנתא), ועוברים את התהליך לבד, ללא כל ייעוץ מקצועי.

משכנתא, ההלוואה המשמעותית ביותר של רוב האנשים, נלקחת ללא כל ליווי וייעוץ מקצועי, וחבל. חברת ייעוץ יכולה לסייע רבות לכל נוטל משכנתא, ולמצות את כל האפשרויות הפרושות בפני הלווים.

 

אנו מביאים כאן טיפים לבחירת חברת ייעוץ משכנתאות בדרך להלוואה הגדולה של חייכם:

1. המלצות - אין כמו המלצות בכל תחום, ובחירת חברת ייעוץ משכנתא לא שונה בכך. לקוחות אחרים הם פרמטר משמעותי מאוד בהחלטה באיזה ספק לבחור. במידה ואינכם מכירים אנשים, שהיו לקוחות של חברת ייעוץ משכנתאות, תוכלו לפנות לחברה עצמה, ולבקש ממנה רשימת ממליצים.

בנוסף, תוכלו להיכנס לפורמים שונים באינטרנט, העוסקים בנושא חברות ייעוץ משכנתאות, ולשאול את הגולשים בפורום כל שאלה שעולה על דעתכם. מתוך תשובות ממליצים ויודעי דבר ברשת, תוכלו לקבל תמונה אמינה יותר לגבי חברת הייעוץ.

 

2. סוג ההכשרה והניסיון -  כדי שתהליך נטילת המשכנתא יהיה הנכון ביותר עבורכם לאיכותו של היועץ יש משקל רב.

איכות נקבעת לא מעט על סמך הרקורד המקצועי של היועץ. במקרים רבים יש תחלופת יועצים גבוהה בחברות הייעוץ, וחשוב לדעת מלכתחילה, מי ילווה אתכם לאורך כל התהליך, להכיר אותו, ולברר כמה שיותר פרטים לגבי הכשרתו וניסיונו המקצועי.

 

3. עלויות - בדקו היטב מבעוד מועד מה גובה שכר הטרחה של חברת ייעוץ המשכנתאות. חשוב לשים לב, כי מעבר להוצאה הראשונית שתצטרכו לשלם מצטרפות גם עלויות טיפול בניירת משפטית (מול הבנק, הטאבו, מינהל מקרקעי ישראל וכיוצ"ב).

לכן, יש לבדוק מראש בחוזה מול חברת הייעוץ, האם יש תוספת לעלות הבסיסית שנתבקשתם לשלם, ואם כן, מה גובהה.

 

4. תנאי תשלום - מאחר ותהליך ייעוץ לנטילת משכנתא הוא לעיתים ארוך, פצלו את התשלום לחברת הייעוץ לשניים: התשלום הראשון בתחילת העבודה, והתשלום השני – בסיומה.

 

5. בדיקה ראשונית בעלות נמוכה - לא כולם יודעים, אך קיימת אפשרות לקבל מחברת ייעוץ משכנתאות בדיקת כדאיות ראשונית בעלות נמוכה של מאות שקלים בלבד. במידה ובסופו של דבר תקיימו גם את התהליך המלא דרך אותה חברת ייעוץ משכנתאות, יקוזז סכום הבדיקה הראשונית משכר הטרחה הכולל.

מה מכילה בדיקה ראשונית?

בבדיקה זו נבחנים פרטיכם האישיים, וניתנות הצעות שונות למשכנתאות ממספר בנקים למשכנתאות. במהלך הבדיקה הראשונית תוכלו גם להתרשם מאופי ורמת השירות של אותה חברת ייעוץ, ותוכלו להחליט האם להמשיך איתה את התהליך המלא, אם לאו.

 

6. לא טוב היות האדם לבדו...... – במידה ויש לכם אפשרות להגיש פנייה מרוכזת מטעם מספר אנשים, הזקוקים לייעוץ בנטילת משכנתא – בדקו אפשרות להצעת מחיר קבוצתית של חברת הייעוץ. כל אחד יקבל ייעוץ המותאם רק לו, אבל העלות עבור הייעוץ יכולה להיות נמוכה בהרבה לעומת עלות ייעוץ לפונה יחיד.

 

7. הצעות ממתחרים - כמו בכל בדיקת שוק, גם כאן כדאי להגיע לפגישה הראשונה עם הצעות מחיר של המתחרים, ולבדוק אפשרות להשוות או לשפר את המחיר ע"י חברת הייעוץ הספציפית איתה אתם נפגשים.

 

לסיכום:

ניתן לומר שהשוק הישראלי עדיין לא הפנים באופן ניכר את שרות הייעוץ למשכנתאות. עם הזמן הנושא צפוי לתפוס יותר ויותר תאוצה ברמת המודעות של הצרכנים.

סביר להניח שאנשים יבינו, כי מאחר ומדובר ברוב המקרים בעסקה הגדולה בחייהם, כדאי שיועץ מקצועי ילווה את התהליך, וייתן להם ערך מוסף משמעותי.

 

לבחירת יועץ משכנתאות מומלץ באיזורכם לחצו כאן

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש