שתף

טיפים נוספים לקראת תכנון ביטוח בריאות

אלו הסעיפים אשר חובה שיהיו בביטוח הבריאות הפרטי שלכם

17.07.2017

בשעה שאתם מתכננים ובוחרים ביטוח בריאות דרך חברת ביטוח פרטית, עליכם להחליט מה ייכלל בפוליסה מבחינת המרכיבים השונים וסוגי הכיסוי.

בכל מקרה, הפוליסה צריכה להכיל בוודאות מרכיבים כמו: ביטוח השתלות, כיסוי טיפולים מיוחדים בחו"ל, ביטוח ניתוחים, בארץ ובחו"ל, וגם ביטוח תרופות, שאינן נכללות בסל הבריאות הממלכתי.

מרכיבים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת בעת תכנון הביטוח הם:

  • בדיקת הכיסוי המוצע לתרופות. כמו כן, יש לוודא, כי התרופות מאושרות ע"י ה- FDA (מנהל התרופות האמריקאי). כמו כן, חשוב שיינתן כיסוי גם לתרופות שנמצאות בסל הבריאות, אך ניתנות בהקשר למצב של מחלה אחרת.
  • יש לבדוק בסעיף הכיסוי לניתוחים בארץ ובעולם את האפשרות לבחירת מנתח על פי רצונכם. כמו כן, לגבי מרדים ובית חולים. יש לבדוק האם יש כיסוי לשירותי אחות פרטית לאחר ניתוח, להתייעצות עם גורם רפואי מומחה לפני ניתוח, לטיפול בשתלים, לבדיקה פתולוגית ולטיפולי פיזיותרפיה.
  • יש לבדוק את גובה ותנאי הכיסוי עבור מקרים של השתלות איברים.
  • יש לבדוק היטב את משך תקופת האכשרה הנדרשת. זהו פרק הזמן מהחתימה על הפוליסה ועד כניסת החוזה לתוקף. ברוב המקרים מדובר בתקופה של 90 יום, בה אינכם נהנים מכיסוי ביטוחי. חשוב לדעת זאת מבעוד מועד.
  • יש לברר האם הפוליסה מכסה תאונות דרכים ועבודה.
  • חשוב לספק הצהרת בריאות מפורטת ככל שניתן. מסירת מידע נרחב מקטינה את הסיכוי שבעת אירוע ביטוחי, חברת הביטוח תטען כי הטעיתם אותה בעת מסירת המידע.

לפרק הבא: השוואה בין חברות הביטוח

לתוכן עניינים: מדריך ביטוח בריאות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח בריאות, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש