שתף

טיפים לפגישה עם משווק / יועץ פנסיוני

איך תתכוננו לפגישה מועילה עם משווק ו/או יועץ פנסיוני? כל הדרכים, במדריך שלפניכם

27.07.2010

יועץ פנסיוני שונה ממשווק פנסיוני.

בעוד יועץ פנסיוני אמור לתת ייעוץ אובייקטיבי תמורת תשלום, המשווק הפנסיוני רשאי לספק ייעוץ כאשר מטרתו היא לבצע מכירה של תוכנית פנסיונית, עליה הוא מקבל עמלה מחברות הביטוח וקרנות פנסיה.

קרנות הפנסיה, למשל, משלמות למשווקים עמלות נמוכות מאלו של חברות הביטוח ולכן שיווקן פחות כדאי למשווק.

בנוסף, חברות הביטוח משלמות עמלות גבוהות יותר עבור שיווק של תוכניות אטקרטיביות פחות, או במידה וברצונם לדחוף מוצר חדש וכדומה.

עמלות השיווק משפיעות על רמת האובייקטיביות של המשווק.

לכן מומלץ לקבל שירות בתשלום מיועץ פנסיוני מוסמך ומקצועי, אשר יבנה איתכם תוכנית פנסיונית באופן אובייקטיבי ובהתאם אליה להתקשר עם משווק פנסיוני.

ביחס לסכום החיסכון הפנסיוני או ההפסד הכספי שעשוי להיווצר כתוצאה מבניית תוכנית לא טובה או מחוסר תכנון פנסיוני, עלות הייעוץ זניחה וכדאית.

טיפים לפגישה עם יועץ פנסיוני:

 • בחרו יועץ על פי המלצות. במידה ואין לכם המלצות בחרו מספר יועצים ובקשו לקבל המלצות מלקוחותיהם.
 • שאלו את היועץ אלו מסמכים עליכם להביא לפגישה. היועץ עשוי לבקש מכם טפסים, כגון: תוכניות פנסיה ישנות, מידע לגבי נכסיכם הפיננסיים, תלושי משכורת ומסמכים אחרים. הביאו אותם לפגישות / לפגישות עמו.
 • עשו עבודת הכנה. למדו באופן בסיסי את נושא הפנסיה על מנת שתוכלו להתמצא במושגים, להבין את מורכבות הנושא, ולשאול שאלות ענייניות יותר. כך תוכלו למצות בצורה טובה יותר את הייעוץ שתקבלו, ולמדוד את איכותו.
 • על היועץ הפנסיוני לספק לכם אינפורמציה כמענה לשאלותיכם, ולא לפתור אתכם בתשובה שהנושא מורכב.
 • על היועץ להציג לפניכם מספר סימולציות המציעות שילובים שונים בין המכשירים הפנסיוניים.
 • רצוי שתדרשו את המידע מפגישת הייעוץ - בכתב.

טיפים לבחירת סוכן ביטוח / משווק חדש:

 • בחרו משווק על פי המלצות מקצועיות מיועצים פנסיוניים ועל פי המלצות מקצועיות שלקחתם ממכרים. במידה ואין לכם המלצות בחרו מספר יועצים פנסיוניים, ובקשו לקבל המלצות מלקוחותיהם. בקשו מהלקוחות מידע לגבי גובה דמי הניהול שהם משלמים, והוותק שלהם בעבודה מול הסוכן הפנסיוני שלהם.
 • שאלו את המשווק מול אלו קרנות פנסיה וחברות ביטוח הוא עובד. משווק טוב יעבוד עם רוב החברות והקרנות הגדולות.
 • בררו מהו היקף הלקוחות שיש למשווק הפנסיוני. סביר להניח שלסוכן עם מספר גדול של לקוחות יש הכנסה שנתית נאה, המפחיתה את השפעת ההטבות שמציעה חברת ביטוח כזאת או אחרת על ההמלצות השיווקיות שלו.
 • וודאו שהמשווק אינו עובד במסגרת סוכנות ביטוח הנמצאת בבעלות חברות ביטוח. סוכנות כזו אינה מהווה סוכנות עצמאית, אלא משמשת כאגף שיווק של אותן חברות ביטוח.
 • העדיפו משווק היכול לספק מענה מקצועי לשאלותיכם על פני משווק שיפנה אתכם לחברת הביטוח או לקרן פנסיה בכל הקשור לנושאים מקצועיים.

המשך – מעקב אחר התיק הפנסיוני

מדריך פנסיה וגמל – תוכן עניינים

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשוואת תוכניות אנונה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש