שתף

טיפים לחסכון ברכישת ביטוח רכב - חלק א`

27.05.2007

איך מבטחים את הרכב מכל צדדיו מבלי לשלם על כך ביוקר.. מצד אחד יש אתכם, מצד שני יש את חברת הביטוח אז מיהו צד ג` אתם שואלים.. טוב בשביל זה צריך הסבר יותר מקיף..

הכלל חשוב ברכישת ביטוח רכב הוא לבצע השוואת מחירים מראש, שכן הפרשי התעריפים יכולים להיות משמעותיים. יש להשוות בין עלויות של כל ביטוח בנפרד וכן בין עלויות של חבילות כוללות מאחר ולפעמים יש מבצעים מיוחדים.

כלל נוסף הוא שרצוי לעבוד עם חברות ביטוח שאתם מכירים או יש לכם ניסיון איתן, כדי שבמידה ואכן נזקקתם להן תדעו שתקבלו שירות יעיל ואדיב.

ביטוחי הרכב מתחלקים לשניים:

  • ביטוח חובה – ביטוח מפני נזקי גוף ומוות שלכם או של צד ג` (נהג אחר בו פגעתם, או הולך רגל).
  • ביטוחי רשות – כוללים ביטוח ``צד ג``` או ביטוח מקיף הכולל חבילה של ביטוח צד ג` + ביטוח צד ב`.

טיפים לחיסכון בביטוח החובה

ביטוח חובה הנו ביטוח מפני נזקי גוף ומוות שלכם או של צד ג` (נהג אחר בו פגעתם, או הולך רגל).

חובה לשלם ביטוח חובה על פי חוק.

חברות הביטוח מתחשבות בפרמטרים כגון, מין וגיל הנהג, ותק על הכביש, רזומה של תאונות ושלילות בשלוש שנים האחרונות.. כדי לחסוך בביטוח פשוט תגיעו לחברת הביטוח לא צעירים מדי, לא מבוגרים מדי ותק מכובד ורזומה נקי..

ההפרש בין תעריפי הביטוח של חברות שונות יכולים להגיע למאות שקלים ולכן חשוב לעשות השוואת מחירים מראש. למחשבון תעריפי ביטוח רכב חובה של משרד האוצר לחץ כאן

דבר נוסף שיכול להוזיל את ביטוח החובה הוא לבטח נהג או עד שני נהגים ספציפיים שבדר``כ משתמשים ברכב (ושמם יהיה רשום על תעודת הביטוח), זאת במקום לעשות ביטוח כללי לכל נהג שהוא (במקרה זה כמובן שנהגים אחרים לא יוכלו לנהוג ברכב).

לחלק ב` – טיפים לחיסכון בביטוח ``צד ג```

לחלק ג` – טיפים לחיסכון בביטוח מקיף

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader