שתף

טיפים לחסכון ברכישת ביטוח רכב- חלק ב`

27.05.2007

ביטוחי רשות – כוללים ביטוח צד ג` וגם ביטוח מקיף הכולל חבילה של ביטוח צד ג` + ביטוח רכוש

בחלק ב` נסביר מהו ביטוח צד ג` וכיצד ניתן לחסוך בו.

ביטוח צד ג` - ביטוח מפני נזק שגרמתם לרכב אחר.

למרות שזהו ביטוח רשות, חשוב להוסיף אותו שכן אם בטעות תפגעו בוולוו חדשה מבלי להיות מבוטחים הדבר עשוי לכאוב לכם מאוד.. ביטוח רכב זה מכסה בדר``כ נזק של עד 500,000 ₪.

ככלל, אם סכום הנזק שגרמתם לצד ג` קטן מדמי ההשתתפות העצמית רצוי שתסגרו את העניין ישירות מולו מבלי לערב את חברת הביטוח, אלא אם כן הוא מתעקש לקבל על פי זכותו החוקית את פרטיכם ואת פרטי חברת הביטוח.

חברות הביטוח מוסיפות לביטוח צד ג` אופציה לכיסויים נוספים כגון:

  • ביטול השתתפות עצמית – במקרה של תביעה מצד ג`, חברת הביטוח גובה מכם דמי השתתפות עצמית של עד 1000 ₪ ((1500-200 לפוליסה עם תוספת ``נהג צעיר``). במידה ושילמתם דמי ביטול השתתפות עצמית, חברת הביטוח תשלם את מלוא הסכום בגין הנזק. אם אתם נהגים זהירים שאינם מועדים לפורענות תוכלו לחסוך מרכיב זה.
  • שירותי גרירה וחילוץ חינם - על פי הסטטיסטיקה, 90% מהמבוטחים מוסיפים ביטוח גרירה. עלותו בדר``כ 150 - 180₪.
  • החלפת שמשות בחינם לרכבכם במקרה של תאונה או פריצה – גם כאן רוב המבוטחים מוסיפים מרכיב זה אשר עלותו כ- 100 -150 ₪, כיוון שבמקרה של ניפוץ שמשה עלות החלפה מגיעה לכמה מאות.
  • ביטוח הגנה משפטית – מימון עו``ד לטובת המבוטח במקרה שצד ג` יתבע אותו. יש לקחת בחשבון כי בדר``כ תביעה אזרחית מצד ג` תתקיים בבית משפט לתביעות קטנות (עד 16,500 ₪) ושם יש סיכוי קטן שעו``ד יוכל לעזור לכם.
  • ביטוח לרדיו טייפ / דיסק (בסכום נקוב) – למקרה של גניבת הרדיו ע``י פריצה בכוח למכונית. עלותו כ- 70 – 150 ₪. תשקלו תשלום על תוספת זו למול שוויו של הרדיו טייפ / דיסק שלכם.
  • כיסוי לנהג צעיר (בדר``כ תוספת יקרה).

לחלק ג` – טיפים לחיסכון בביטוח מקיף

חזרה לחלק א` – טיפים לחיסכון בביטוח חובה

להשוואת מחירי ביטוח רכב - לחץ כאן וקבל הצעות מחיר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader