שתף

טיפים לבחירת קרן פנסיה

כך תבחרו את קרן הפנסיה שטובה יותר לצרכיכם

27.07.2010

לפניכם רשימת העצות המובילות לבחירה מתאימה יותר של קרן הפנסיה:

  • ביצועים - ככלל, קרן פנסיה עכשווית משקיעה לכל הפחות 70% מכספי העמיתים בשוק ההון (כיום, קרנות הפנסיה המקיפות העכשוויות זכאיות להשקיע 30% מהכספים באג"ח ממשלתי בריבית חסרת סיכון), לכן יש קשר הדוק בין הנעשה בשוק ההון ובין החיסכון הפנסיוני שמבטיחה הקרן. יש לראות כי קרן פנסיה מציגה תשואות גבוהות. חשוב כי תשואות אלו תהיינה יציבות לאורך זמן. מאחר ומדובר בהשקעות יחסית סולידיות, תשואות גבוהות יהיו מעט מעל 10%.
  • גודל הקרן – קרן גדולה העובדת מול מספר רב של מעסיקים יכולה ליצור תמהיל הטרוגני של עמיתים מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית וכך להיות חשופה פחות לפגיעה של אירוע ממוקד. ככל שהפיזור הדמוגרפי עולה כך התשואה הדמוגרפית גבוהה יותר.
  • החברה המנהלת – חשיבות המוניטין לגבי המקצועיות והאמינות של מנהלי הקרן. המקצועיות שלהם באה לידי ביטוי הן בניהול השקעות הקרן והן במדיניות החיתום של העמיתים בה, דהיינו: מדיניות ניהול הסיכונים ביחס למצטרפים חדשים.
  • שירות – נושא הפנסיה מורכב. לכן חשוב שנוכל לפנות לקרן לקבל מענה לשאלותינו ושירות ברמה גבוהה, כגון: גישה לנתונים האישיים באינטרנט, שעות מענה טלפוני נוחות וכו'.

יש לזכור שאנו נדרשים לניהול מתמשך של החיסכון הפנסיוני, ולכן אנו נבוא במגע עם נותני השירות של קרן הפנסיה לאורך זמן.

אתר להשוואת קרנות הפנסיה

המשך – טיפים לבחירת פוליסת ביטוח / קופת גמל

מדריך פנסיה וגמל – תוכן עניינים

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשוואת תוכניות אנונה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש