שתף

טיפים לבחירת פוליסת ביטוח / קופת גמל

"בנקרייט", פורטל המידע הפיננסי המוביל בישראל, מציג: אלה הטיפים המרכזיים לבחירת פוליסת ביטוח / קופת גמל בעלות תשואות גבוהות יותר

27.07.2010

לפניכם העצות המובילות לבחירת פוליסת ביטוח / קופת גמל בעלות תשואות גבוהות יותר:

  • גודל החברה המנהלת את הקופה / פוליסה – חברה גדולה יותר תוכל לספוג תנודות בשוק בצורה טובה יותר.
  • ביטוח – הביטוח חשוב גם למקרה של נפילה קשה מכיוון שוק ההון וגם למקרים של מעילות בחברה המנהלת. כאשר לחברה המנהלת יש ביטוח מפני מעילות - העמיתים לא יצטרכו לספוג את הפסדי החברה.
  • פרופיל תשואה סיכון – על החוסכים לבחון את התשואות נטו (בניכוי דמי ניהול שנתיים) ביחס לסיכון של אפיקי ההשקעה של הקופה (אותו ניתן למדוד לפי מדדי הסיכון השונים). על סיכון גבוה יותר ירצו החוסכים לקבל תשואה גבוהה יותר. מאחר ומדובר בחיסכון לפנסיה לא כדאי לקחת סיכונים גדולים מדי, אשר יבואו לידי ביטוי כאשר השוק יהיה בירידה. ככלל, מומלץ להפחית את היקף הסיכון ככל שהגיל עולה ומתקרב למועד הפידיון (יש לקבל ייעוץ לגבי מהו שיעור המניות שמומלץ להחזיק בתיק ומהם שיעורי מדדי הסיכון המתאימים לחיסכון כגון זה).
  • יציבות הביצועים - יש לבחון את התשואות נטו לאורך תקופת זמן של 5 שנים ויותר. הדבר נכון לגבי בחירת אפיק השקעה לטווח קצר ועל אחת כמה וכמה לגבי השקעה לטווח הארוך. יציבות הביצועים מעידה על כך שמנהל הקופה מנהל את הקופה לפי מדיניות ברורה, ואינו מושפע בצורה משמעותית משינויים החלים בשוק.
  • תחלופת מנהלי הקופה / הפוליסה – על מנת להשיג תוצאות טובות לאורך זמן יש צורך ביציבות בניהול. החלפת מנהלים תכופה גוררת שינויים תכופים במדיניות ובסגנון ההשקעה. חשוב לזכור! כי יש לשייך את ביצועי העבר של הקופה למנהלים הרלוונטיים בכל תקופה.
  • היקף הנכסים – היקף נכסים גבוה מקטין את מהירות התגובה של הקופה לשינויים בשוק.

המשך – פרק חמישי: ניהול הפנסיה

מדריך פנסיה וגמל – תוכן עניינים

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת קופת גמל, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש