שתף

טיפים לבחירת ביטוח תכולה

27.03.2008

ביטוח תכולה הנו ביטוח השייך למשפחת ביטוחי הדירה.

 

ביטוח דירה מספק לכם שקט נפשי כאשר דירתכם  והתכולה, שהינה לרוב הרכוש היקר ביותר עבורכם, מוגנים ובטוחים.

 

ביטוח דירה כולל שני מרכיבים עיקריים – ביטוח מבנה וביטוח תכולה ניתן לרכוש פוליסת ביטוח דירה אחת הכוללת את שני המרכיבים או לפצל את הביטוח לשתי פוליסות נפרדות בחברות ביטוח שונות.

 

צריך לשים לב שבפיצול הפוליסות לא מבוצע ביטוח כפול, כך למשל בביטוח התכולה אין לכלול פריטים השייכים לביטוח המבנה כמו אסלות, מזגנים, ארונות וכדומה (בביטוח המבנה יכנסו פריטים הצמודים לקירות ולרצפה).

ישנו ביטוח תכולה סטנדרטי (תקני) הקיים בכל חברות הביטוח כאשר כל מבטח רשאי להוסיף סעיפים נוספים שאינם נמצאים בפוליסה הבסיסית.

ביטוח תכולה מגדיר הכיסוי עבור כל פריט כשיעור מסך הביטוח על התכולה וסך הכיסוי בדרך כלל מוגבל לסכום מקסימלי כלשהוא, כך שאם רוצים להגדיל את סכום הכיסוי על פריט מסוים ששיעורו גבוה מזה שקבעה חברת הביטוח, יש להגדיל את פרמית הביטוח.

למשל חברת ביטוח מגדירה את שיעור הכיסוי עבור אופניים, אולם במידה ויש לכם אופניים יקרות במיוחד קרוב לודאי שתרצו להגדיל את גובה הכיסוי עבורם.

 

חברת הביטוח שולחת לבית המבוטח סוקר לצורך הערכת שווי התכולה.

במידה ולא נשלח סוקר על בעל הפוליסה מוטלת אחריות ההוכחה כי היו בבעלותו פריטי התכולה המבוטחים באמצעות קבלה על רכישתם.

 

אולי יעניין אתכם גם:

 

חברות ביטוח רבות מתנות את הפוליסה בקיומם של אמצעי מיגון בסיסיים כגון סורגים ומנעול רב בריח, במיוחד כאשר סכומי הביטוח גבוהים.

במידה ויש אמצעי מיגון נוספים כמו אזעקה תוכלו להוזיל את פרמית הביטוח. שווי ההשתתפות העצמית דומה ברוב חברות הביטוח ומגיע לכמה מאות שקלים. הגדלת גובה ההשתתפות העצמית יוזיל גם הוא את פרמית הביטוח.

 

אין לכם ביטוח או שרוצים לקבל הצעה אטרקטיבית יותר?

אתם מחליטים על מה וכמה לשלם.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם.

באיזה ביטוח מעוניין:*

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader