שתף

חשבונות בנק נפרדים - למען כלכלה וזוגיות מוצלחת?

באחרונה יותר ויותר זוגות בוחרים להתנהל בחשבונות בנק נפרדים גם במסגרת חייהם המשותפים. האם זה צעד נכון?

11.07.2017

מבחינת רוב הזוגות, ובייחוד מבחינת אלו שכבר התחתנו, חשבון בנק משותף הוא עניין מובן מאליו: מתחתנים, אוספים את הצ'קים מהערב המאושר, מפקידים אותם בחשבון אחד - ויוצאים לדרך, כשהשאיפה היא אחת: חיים משותפים טובים ומאושרים.

למרות זאת, באחרונה יותר ויותר זוגות בוחרים להתנהל בחשבונות בנק נפרדים גם במסגרת חייהם המשותפים, והשאלה היא: האם זהו פתרון טוב יותר להתנהלות נכונה, כלכלית וזוגית?

קבלו הצעות להעברת / פתיחת חשבון בנק

מצד אחד, הפרדה מאפשרת ארגון וסדר.

מצד שני, היא מסבה עלויות כפולות ואפשרות לפעולות מיותרות.

אין ספק, אם כן, שהשמירה על חשבונות בנק נפרדים יכולה להביא עמה יתרונות וחסרונות.

בצד היתרונות, הרי שהחלוקה בין החשבונות צפויה להביא לביא לסדר רב יותר, הכל בתנאי שבני הזוג יודעים כיצד לחלק ביניהם את המשימות השונות.

נוסף על כך, בדרך זו יהיה כל צד אחראי ישירות על ההוצאות שלו, ובן הזוג השני לא צריך לשאת בעול ההוצאות של האהוב/ה.

רבים טוענים שצורת ההתנהלות הזו אף חוסכת ריבים מיותרים.

ההפרדה בין שני החשבונות אף יוצרת מציאות של חוסר תלותיות: כל אחד מבני הזוג מנהל מעין אוטונומיה משלו בתוך התקציב הכולל, שנותר משותף לשניים באופן טבעי, אך מאפשר לכל צד להוציא לפועל את רצונותיו ביתר קלות.

מן הצד השני, ניהול שני חשבונות מקביל משמעו תשלום כפול על עמלות, שהיו נחתכות בחצי, פחות או יותר, אם שני בני הזוג היו מנהלים חשבון משותף.

לכך הוסיפו את ה"סכנה" שבפעולות מיותרות (לדוגמה: חוסר תיאום שמביא את שני בני הזוג לבצע הלוואה מסוימת, רק משום שלא ידעו שהצד השני כבר עשה זאת), מה שבוודאי יכול להוביל לבזבוז מיותר.

בשורה התחתונה: ההחלטה בדבר דרך ההתנהלות צריכה להיות משותפת, ולהתחשב גם במטען הכלכלי שמביא עמו כל שותף לקשר.

לא פעם, ההחלטה על ניהול חשבונות בנק נפרדים מגיעה על רקע רצונם של שני הצדדים (או של אחד מהם) לשמור על הנכסים שברשותו ועל הממון שצבר טרם נכנס לקשר.

לפני ובעת ה"הליכה" על מהלך שכזה, חשוב מאוד: כדי שההתנהלות הכלכלית בבית תהיה נכונה, על כל מהלך שכזה להיעשות בהסכמה ובתיאום הדדי מלא בין הצדדים ולאורך כל הדרך.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק ו/או לפתיחת חשבון בנק חדש, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

 

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש