שתף

חסכתם שנים לפנסיה? עכשיו הזמן להתכונן ליום הפרישה

ברגע שתתכננו את פרטי החיסכון הפנסיוני כמו שצריך, תבחנו ותבדקו כל פרט ופרט, היציאה לגמלאות תהיה "חלקה" יותר. תזכרו רק דבר אחד: היציאה לגמלאות מסמלת את תחילתה של תקופה חדשה ושונה מכל מה שהתרגלתם אליו עד היום

17.07.2017

קרן הפנסיה היא חיסכון בעל חשיבות עצומה - זהו הבסיס לחיים נוחים גם לאחר הפרישה.

אך למרות זאת, לעתים, מרוב המחשבה על החיסכון עצמו, על מצבו ועל הדרכים להגדילו, אנחנו שוכחים דבר חשוב נוסף: החיים שלאחר הפרישה. זה הזמן להבין כיצד להתכונן כראוי ליום שאחרי היציאה לגמלאות.

תכנון, תכנון ועוד פעם תכנון

נדמה שזוהי מילת המפתח בכל הקשור ליציאה לגמלאות: ברגע שתתכננו את הדברים כמו שצריך, תבחנו ותבדקו כל פרט ופרט, היציאה לגמלאות תהיה "חלקה" יותר.

ויש לכך חשיבות עצומה: אל תשכחו שהיציאה לגמלאות מסמלת את תחילתה של תקופה חדשה ושונה מכל מה שהתרגלתם אליו עד היום.

לכן עליכם לבצע תכנון מוקפד של התקופה הזו: תכננו את המועד שבו אתם מתכוונים לצאת לפנסיה (כדי שתדעו עד לאיזה שלב ממשיכים להיכנס כספים לחיסכון שלכם); בידקו כמה חסכונות קיימים לכם, כמה הלוואות וחובות מן העבר וכמה קרנות פנסיה ופוליסות ביטוח שונות נפתחו על שמכם - ובצעו השוואה בין אלו לבין אלו; בצעו בדיקה אשר תקיף את כל הנכסים שיש ברשותכם, ושתכלול גם את שווים המוערך או המדויק; והתייעצו בנוגע לתכנון נכון של נושא המיסוי בתקופת הפנסיה.

ברגע שכל אלו יהיו ברשותכם, כל התמונה תהיה ברורה יותר.

מעבר לזה, חשוב שתדעו כי עליכם "לשנות חשיבה" בכל הנוגע להתנהלותכם הכלכלית.

זכרו כי הכסף הרב שישתחרר לפתע מהחסכונות הפנסיוניים שלכם, אמור להספיק לכמה שנים; אל תשכחו כי השקעה בעזרת הכסף הזה נחשבת מסוכנת יותר, משום שלא תמיד תהיה לכם הכנסה ממקור נוסף, לכן יש לשקול בשלב הראשון אפיק השקעה סולידי כגון: פיקדון שקלי; ו-וודאו כי הקרן כוללת ביטוח מתאים וראוי שיפצה את ילדיכם ואת בני הזוג, במקרה של מוות חלילה.

תקופת הפנסיה היא ללא ספק תקופה מעניינת, שרבים מאִתנו ממתינים לה בכיליון עיניים.

מדובר בתקופה שיכולה להפוך לאחד הפרקים הטובים בחייכם, אך כדי שכך יקרה, חשוב להתכונן אליה כראוי, ולהתנהל בחוכמה - לאורך כל הדרך.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להשוואת תוכניות אנונה, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש