שתף

חלית במחלה קשה? אולי לא תוכל לרכוש ביטוח משכנתא

חלית במחלה קשה? אולי לא תוכל לרכוש ביטוח משכנתא

20.11.2016

המשכנתא שאנו נוטלים לטובת רכישת דירה היא מההלוואות הגדולות ביותר שניקח לאורך כל ימי חיינו. כמוצר נלווה למשכנתא אנו רוכשים גם ביטוח - מוצר שיבטח את הבנק המלווה את הכסף וידאג שהכסף שהלווה יוחזר לו במלואו.

 

הביטוח כולל שני מרכיבים, ביטוח דירה וביטוח חיים, ונתוניו של האחרון מושפע גם מבריאותם של הנוטלים אותו, באופן טבעי. אך מה קורה כאשר אחד מרוכשי הביטוח חלה במחלה קשה? ייתכן והוא יתקשה לרכוש את הביטוח.

 

החברות מסרבות לבטח - מכיוון ש`הסיכון` עולה

 

ביטוח משכנתא הוא ביטוח לכל דבר ועניין, אשר נקבע על פי הסטנדרטים של עולם הביטוח. לא סתם אנו מדגישים זאת: חברות הביטוח מבטחות אדם בהתאם לסיכונים הכרוכים בביטוח ובהתאם לסיכויים שהמבוטח יממש את הפוליסה שלו. כאשר מדובר בביטוח חיים המשמעות היא כזו: אם ישנו סיכוי גבוה יותר למותו של המבוטח (להשקפת החברה המבטחת, לכל הפחות) - הפרמיה תהיה יקרה יותר, ולעתים הביטוח אף לא יינתן.

 

לכאורה מדובר בשיקולים קרים וחסרי רגש, אך כך פועל עולם הביטוח. זוהי ללא ספק בעיה, שהופכת גדולה הרבה יותר כאשר מדובר בביטוח משכנתא: אז, אם יסורב המבוטח ולא יוכל לרכוש ביטוח משכנתא, הוא לא יוכל גם לזכות במשכנתא. הרי שני ה`מוצרים` הללו הולכים יחד, זה לצד זה, ברוב המקרים.

 

מה אפשר לעשות במצב שכזה? ראשית, חשוב להצהיר בפני הבנק כבר מראש על מצבכם הבריאותי הכללי, כולל ההיסטוריה הרפואית שלכם. כך תוכלו לוודא שהעניין מטופל מבעוד מועד. שנית, עליכם לדעת שישנן דרכים נוספות שבהן הבנק יכול לקבל ערובה למשכנתא: ביטוח חיים הוא לא הכלי היחיד שעומד לרשותו. כדאי לציין זאת בפני אנשי הבנק במקרה של קושי בנטילת ביטוח משכנתא.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader